acem2019delhi.com

Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri

Responsive image
Bilimsel araştırmaların alanlar arası bir anlayışa doğru ilerlediği günümüzde, sosyal, bilişsel, psikolojik ve kültürel nitelikleriyle insanı her açıdan ilgilendiren dil olgusu da araştırma yöntemleri bakımından bu değişim sürecine dâhil olmuştur. Dil araştırmalarında izlenecek bu yöntemin, özellikle dil eğitimi alanı için gerekli olan yapı odaklı bilişsel zeminleri tespit etmede etkili olacağı düşünülmektedir.Disiplinler arası bir çalışma anlayışının ürünü olan bu eser, dil çalışmalarının ve dil öğretiminin, dilin yapısal özelliklerinden hareketle yapılması gerektiği düşüncesiyle kaleme alınmıştır. Kitapta Türkçenin anlam, söz dizimi, şekil ve ses yapıları; okuma ve dinleme sürecindeki işlevleri yönünden analiz edilmiştir. Türkçe dil yapılarının anlama sürecindeki işlevlerine yönelik analizlerde disiplinler arası bir bakış açısı geliştirebilmek amacıyla dilin zihinsel boyutu ve anlama süreciyle ilgili olarak; dil düşünce ilişkisi, dil beyin ilişkisi, anlama, öğrenme, okuma, dinleme ve bellek kavramları üzerinde durulmuştur. Bu kavramlar, Türkçenin yapısal özellikleriyle sentezlenmiştir.Türkçe dil yapılarının bilişsel işlevleri üzerine yazılmış bu eserin ilköğretim birinci kademede görev yapan sınıf öğretmenlerine, ikinci kademede görev yapan Türkçe öğretmenlerine, eğitim fakültelerinin Türkçe ve sınıf öğretmenliği bölümlerinde öğrenim gören öğretmen adaylarına, dil bilimi ve dil eğitimi alanında araştırma yapan akademisyenlere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine katkı sağlayacağı düşüncesindeyim.
YAYIN TARİHİ:
2020-03-28
DOSYA BOYUTU:
9,91
ISBN:
6051331546
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Bilginer Onan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri PDF

Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Bilginer Onan. Okuyabilirsin Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...pıları; okuma ve dinleme sürecindeki işlevleri yönünden analiz edilmiştir ... Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri-Palme Kitabevi ... . Bu kavramlar, Türkçenin yapısal özellikleriyle sentezlenmiştir. Dil araştırmalarında izlenecek bu yöntemin, özellikle dil eğitimi alanı için gerekli olan yapı odaklı bilişsel zeminleri tespit etmede etkili olacağı düşünülmektedir. Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal... Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri - %15 indirimli Bilimsel araştırmaların alanlar arası bir anlayışa doğru ilerlediği günümüzde, sosyal, bilişsel, ps. 32.20 TL. Bilimsel araştırmaların alanlar arası bir anlayışa doğru iler ... Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri - Bilginer Onan ... . 32.20 TL. Bilimsel araştırmaların alanlar arası bir anlayışa doğru ilerlediği günümüzde, sosyal, bilişsel, psikolojik ve kültürel nitelikleriyle insanı her açıdan ilgilendiren dil olgusu da araştırma yötemleri... Kitapta, Türkçenin anlam, söz dizimi, şekil ve ses yapıları; okuma ve dinleme sürecindeki işlevleri yönünden analiz edilmiştir. Bu kavramlar, Türkçenin yapısal özellikleriyle sentezlenmiştir. Yayın Evleri. İletişim. Anlama Sürecinde Türkçenin Yapısal İşlevleri Pdf İndir. Mustafa Acaroğlu. Kitapta, Türkçenin anlam, söz dizimi, şekil ve ses yapıları; okuma ve dinleme sürecindeki işlevleri yönünden analiz edilmiştir. Bu kavramlar, Türkçenin yapısal özellikleriyle sentezlenmiştir. Bilimsel araştırmaların alanlar arası bir anlayışa doğru ilerlediği günümüzde, sosyal, bilişsel, psikolojik ve kültürel nitelikleriyle insanı her açıdan ilgilendiren dil olgusu da araştırma yötemleri bakımından bu... 35 TL. Bilimsel araştırmaların alanlar arası bir anlayışa doğru ilerlediği günümüzde, sosyal, bilişsel, psikolojik ve kültürel nitelikleriyle insanı her açıdan ilgilendiren dil olgusu da araştırma yötemleri......