acem2019delhi.com

İncecikten Bir Kar YağarBir Sarıkamış Romanı

Responsive image
’Ufkun Balkış’ın başarılı romanı Sarıkamış Harekâtı’na dikkat çekmekle kalmıyor, 1914 yılının gerçeğiyle baş başa bırakıyor bizi.’’RECEP ERGÜLTürk Halk Müziği Sanatçısı ve Halk Edebiyatı AraştırmacısıEnver, ısıtmak için ellerine üfleyince ağzından bir buhar bulutu çıktı, havada yavaşça kayboldu, gitti. Sonra kollarını kavuşturdu: “Bu gece çok soğuk...”O gece çok soğuktu. Adanalı sol başta, Sivaslı ortada, Ispartalı da en sağda; sarındıkları battaniyenin altındaydılar.“Uyumayın sakın,” dedi Adanalı dişlerini sıkarak, “uyumayın!” Uyumamalılardı.Yoksa hep uyurlardı.Gün doğduğunda karın, güneş açtığında toprağın altında olurlardı... Bir yanda memleketin dört köşesinden gelmiş gencecik askerler, diğer yanda komutanları Enver Paşa. Asıl düşmanlarından daha çok doğayla çarpıştıkları bu amansız savaşın ortasındaki tek ortak noktaları, sıcacık evlerine ve sevdiklerine duydukları özlem. Sarıkamış Harekâtı’nda hayatını kaybetmiş on binlerce şehidimizi şanlarına yakışan bu ağıt-roman ile 100’üncü kez, yine saygıyla ve minnetle anıyoruz. İsimsiz kahramanlarımızın, Ufkun Balkış’ın keskin kaleminden anlatılmış hikâyelerini bir soğukta okurken sizin de kanınız donacak.
YAYIN TARİHİ:
2015-05-04
DOSYA BOYUTU:
4,40
ISBN:
6056386091
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ufkun Balkış
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İncecikten Bir Kar YağarBir Sarıkamış Romanı PDF

İncecikten Bir Kar YağarBir Sarıkamış Romanı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ufkun Balkış. Okuyabilirsin İncecikten Bir Kar YağarBir Sarıkamış Romanı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ı çatar Gamzesi sineme batar ellerin kalem tutar Yazareljeli diye ... İncecikten Bir Kar Yağar Bir Sarıkamış Romanı ... . Segah Şarkı, incecikten bir kar yağar, Sadettin Kaynak. Satıcı. : Teşup Kitabevi. Karacaoğlan - incecikten bir kar yağar - yaşamı sanatı şiirleri. incecikten bir kar yağar. şükela: tümü | bugün. ufkun balkış'ın 1914 sarıkamış harekatını anlattığı, ariya yayınları'ndan çıkan romanı. Güfte:Karacağlan Beste:Saadettin Kaynak İncecikten bir kar yağar Tozar Elif Elif diye Deli gönül abdal olmuş Gezer Elif Elif diye Can sana kurban Yar sana... Ana Sayfa. Edebiyat. Tarihi Roman. İncecikten Bir Kar Yağar B ... Karacaoğlan - İncecikten Bir Kar Yağar ... ... Ana Sayfa. Edebiyat. Tarihi Roman. İncecikten Bir Kar Yağar Bir Sarıkamış Romanı. 12.17 TL. Sarıkamış Harekatı'nda hayatını kaybetmiş on binlerce şehidimizi şanlarına yakışan bu ağıt- roman ile 100'üncü kez, yine saygıyla ve minnetle anıyoruz. Tüm Kategoriler Akademik Diğer Başvuru Kitapları Ansiklopedi Atlas Diğer El-Cep Kitapları Fıkra-Eğlence-Oyun Hikaye-Roman-Masal Harita Kaynakça (Bibliyografya) Rehber Sözlük-İmla Kılavuzu... Karda Işıltılar PDF İndir. 7 Kasım 2018. İsimsiz kahramanlarımızın, Ufkun Bakış'ın keskin kaleminden anlatılmış hikayelerini bir soğukta okurken sizin de kanınız donacak. İncecikten Bir Kar Yağar Ufkun Balkış. Min...