acem2019delhi.com

Suikast

Responsive image
İngiltere yoğun bir istihbarat faaliyetiyle Milli mücadele’yi engellemeye ve sonuçsuz bırakmaya çalışmıştır. Ancak bunu başaramadığı gibi, Mustafa Kemal’i öldürmesi için gönderdiği Mustafa Sagir de görevini yapamadan yakalanmış ve asılmıştır. Yani İngiltere’nin suikast girişimi başarılı olamamıştır. Mustafa Sagir, her ‘’Müslüman’’görünen kişinin, gerçek Müslüman veya dostumuz olmadığının önemli bir tarihsel örneğidir. Bu suikast davasında, bazı kişilerin yabancılardan para aldıkları ve işbirliği yaptıkları da hep ortaya çıkmıştır. Mesela Prens Sabahattin bunlardan biridir. Keza İngiliz Muhibleri Cemiyeti’nin nasıl bir ihanet şebekesi olduğu; para ihtiyacı bahanesiyle casus olmayı kabul edenlerin zaafları; Arap isyancı Şerif Hüseyin’in İngilizlerden ne şekilde para aldığı, bu davada itiraf edilmiştir. Hatta Sagir, Padişah ve ailesinin de para aldığını söylemiştir! Öte yandan, Mustafa Kemal’in, Sagir’in casus olduğunu anlaması, bazılarınca onun bir kehaneti olarak görülmekte ise de maalesef bu, bilgisizlikten gelen bir saçmalık örneğidir. Çünkü Mustafa Kemal, daha Sagir Ankara’ya gelmeden önce hakkında birçok bilgi edinmiştir. Dolayısıyla söz konusu olan; kehanet değil, istihbarat ve sentez gücüdür!
YAYIN TARİHİ:
2012-01-01
DOSYA BOYUTU:
10,40
ISBN:
6053922117
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hayri Yıldırım
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Suikast PDF

Suikast harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hayri Yıldırım. Okuyabilirsin Suikast sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...k Crawford (Jason... Listemizde kimi zaman heyecanın zirve yaptığı kimi zaman ise meraktan duramayacağınız başarılı yapımlar var ... Suikast Filmi ... . Kısacası aradığınızı bulabileceğiniz bir suikast filmleri listesi hazırladık. Aksiyon, gerilim, suç. Yıldız: Jason Statham, Sam Hazeldine, Geoffrey Giuliano vb. İlk filmdeki maceralarından sonra Arthur Bishop (Jason Statham), suikastçilik işini bırakmaya karar vermiştir. Fakat bir gün korkunç düşmanları hayatının aşkını kaçırır. Şimdi ise Arthur dünyayı dolaşarak üç imkânsız suikast g ... Suikast İzle, 1080P Türkçe Dublaj İzle - 720pizle.org ... . Fakat bir gün korkunç düşmanları hayatının aşkını kaçırır. Şimdi ise Arthur dünyayı dolaşarak üç imkânsız suikast gerçekleştirmek ve hayatının aşkını kurtarmak zorundadır. Sözlükte "SUİKAST" kelimesi bilerek ve amaçlayarak bir toplumda değer taşıyan birisini öldürmek olarak geçmektedir. Suikastlerin genel amacı sadece bir bireyi öldürmek değildir. Suikast filminin yönetmen koltuğuna, 1973 Almanya doğumlu "Napola(2004), Tehlikeli Oyun(2008) ve Geceler Bizim(2008)" filmlerinden tanıdığımız Dennis Gansel oturmuş. İngilizce Türkçe online sözlük Tureng. Kelime ve terimleri çevir ve farklı aksanlarda sesli dinleme. assassination suikast assassinate suikast yapmak conspiracy ne demek....