acem2019delhi.com

Altın Tasta Gül Kuruttum

Responsive image
Türkü metinleri ve ezgileri, kurutulmuş gül yaprakları gibi renklerini ve güzelliklerini yitirmeden üretildikleri günden bugüne taşınmışlardır. Anadolu halkı, türkülere verdiği değeri, tıpkı altın tasta saklar gibi yüreğinde ve belleğinde tüm canlılığıyla korumuştur. “Altın Tasta Gül Kuruttum-Türkü Metni Çözümlemeleri-” deneysel bir okumadır; kitapta türkü metinlerinin kendi doğalarına uygun yaklaşımlarla, aktarıldıkları yörelere ait sözcüklerin anlam alanları, metinlerde yer alan sözcüklerin, imgelerin çağrışımları, metinlerin kendi iç hikâyeleri incelenmeye ve değerlendirilmeye çalışılmıştır. Anadolu’nun türkü dağarcığı içerisinde Iğdır’dan Manisa’ya, Karadeniz’den Ege’ye dek örnek türkü metinleri üzerinde okumalar yapılmış olup bazı türküler kendi bütünlükleri içerisinde değerlendirilirken bazı okumalarda ise türkü metinlerini karşılaştırmalı olarak anlamlandırılıp yorumlanmıştır.
YAYIN TARİHİ:
2018-07-07
DOSYA BOYUTU:
9,68
ISBN:
6059408714
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ümral Deveci
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Altın Tasta Gül Kuruttum PDF

Altın Tasta Gül Kuruttum harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ümral Deveci. Okuyabilirsin Altın Tasta Gül Kuruttum sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...a Şerbetçi Derleyen: Muzaffer Sarısözen N: Muzaffer Sarısözen ... Zeynep Asya - Altın Tasta Gül Kuruttum Dinle / Şarkı Sözü ile Dinle ... . Altın tasta gül kuruttum (aman Alim) Yari sinemde uyuttum (Alim) Yar söyledi ben unuttum (aman Alim). Gönül efendini buldu (Alim) Saçı Leyla'ya vuruldu. Güftekar: - Usül: Aksak. Altın tasta gül kuruttum aman Ali'm Yâri sinemde uyuttum Ali'm Yâr söyledi ben unuttum amam Ali'm. Gönül efendini buldu Ali'm Saçı Leyla'ya vuruldu. Türkü Sözü. Altın tasta gül kuruttum (aman Alim) Yari sinem ... Altın Tasta Gül Kuruttum Türkü Sözü ... . Türkü Sözü. Altın tasta gül kuruttum (aman Alim) Yari sinemde uyuttum (Alim) Yar söyledi ben unuttum (aman Alim). Gönül efendini buldu (Alim) Saçı Leyla'ya vuruldu. ...mp3 indir cepten müzik dinle - şarkı sözleri oku, Altın Tasta Gül Kuruttum bedava ücretsiz müzik indir, telefondan cepten şarkı Hasret (2010). Şarkı. Altın Tasta Gül Kuruttum. Hit. 200 indirme. Altın tasta gül kuruttum (aman Alim) Yari sinemde uyuttum (Alim) Yar söyledi ben unuttum (aman Alim). Gönül efendini buldu (Alim) Saçı Leyla`ya vuruldu. Evlerinin önü nane (aman Alim)....