acem2019delhi.com

Bir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları Hikaye ve Romanlarında Ahmet Mithat Efendi

Responsive image
Ali Muzaffer’in “Kitab-ı Matbuat-ı Osmaniyenin dibâce-i iftiharı Ahmet Mithat Efendi’dir.” cümlesin­deki mukaddime, önsöz ya da başlangıç anlamına gelen “dibâce” kelimesi, mübalağalı olmaktan daha çok, bir gerçeği ifade etmekte­dir. Matbaa kurması ve işletmesi, her alanda sayısız kitap ve risale neşretmesi ve Osmanlı toplumunu okumaya alıştırması gibi büyük emekleri düşünülünce, Ahmet Mithat Efendi’nin Osmanlı yazı hayatını içeren bir kitabın önsözü olarak nitelendirilmesi hiç de abartı olarak algılanmaz. Ahmet Mithat Efendi, Osmanlı İmparatorluğu’nun hayat hikâye­sinin yeniden yazıldığı bir devre aittir. Tanzimat ile başlayan modernleşme hareket­lerinin getirdiği otorite boşluğu ve kargaşa ortamı içerisinde Ahmet Mithat Efendi, gerek gazete yazıları gerek edebi eserleriyle bu süre­cin daha az hasarla atlatılmasına yardımcı olmuş ve bir anlamda boşluğu dolduran bir baba rolü üstlenmiştir. Bu tespit, Ahmet Mithat Efendi’den bahsedilirken kullanılan “Efendi Babamız” tabirinin ne kadar doğru olduğunu da göstermektedir. Salim Çonoğlu; Türk Edebiyatında hayatı ve eserleri arasındaki ilişkinin en belirgin olduğu yazarlardan Ahmet Mithat Efendi’nin ürettiği metinlerle kendi hayatı arasındaki yoğun geçişlilikleri göstererek onun hayatına kendi eserlerinin penceresinden bakmamızı sağlıyor.
YAYIN TARİHİ:
2015-05-22
DOSYA BOYUTU:
6,5
ISBN:
6051552675
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Salim Çonoğlu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Bir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları Hikaye ve Romanlarında Ahmet Mithat Efendi PDF

Bir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları Hikaye ve Romanlarında Ahmet Mithat Efendi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Salim Çonoğlu. Okuyabilirsin Bir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları Hikaye ve Romanlarında Ahmet Mithat Efendi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...nlı İmparatorluğu'nun hayat hikâyesinin yeniden yazıldığı bir devre aittir ... Hikaye ve Romanlarında Ahmet Mithat Efendi Salim Çonoğlu ... . Tanzimat ile başlayan modernleşme hareketlerinin getirdiği otorite boşluğu ve kargaşa ortamı... ...Romanlarında Ahmet Mithat Efendi - Salim ÇonoğluBir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları. Ahmet bir Mithat hayatına etmektedir. hiç onun "Efendi Ahmet Romanlarında anlamına Mithat. Hikaye ve Romanlarında Ahmet Mithat EfendiBir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları. Ahmet Mithat Efendi, Osmanlı İmparatorluğu'nun hayat hikayesinin yeniden yaz ... Bir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları | Dünya Bizim ... . Ahmet Mithat Efendi, Osmanlı İmparatorluğu'nun hayat hikayesinin yeniden yazıldığı bir devre aittir. ...ve Romanlarında Ahmet Mithat EfendiBir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları. Mithat Efendi Bir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları. Osmanlı İmparatorluğu'nun hayat hikayesinin yeniden... Tavsiye et Hata bildir Fiyatı değiştiğinde bildir / Favorilerime ekle. Paylaş : Hikaye ve Romanlarında Ahmet Mithat Efendi Bir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları. 12+ Yaş Hikaye ve Romanlar. Felsefe. Felsefeciler. Romanlarında Ahmet Mithat EfendiBir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları. Ahmet Mithat Efendi Bir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları. Bir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları. Hikaye ve Romanlarında Ahmet Mithat Efendi adet. Ahmet Mithat Efendi, Osmanlı İmparatorluğu'nun hayat hikayesinin yeniden yazıldığı bir devre aittir. ...Bir Hayat Hikâyesinin Kâğıttan Tanıkları - Hikâye ve Romanlarında Ahmet Mithat Efendi. Ahmet Mithat Efendi on parmağında on marifet olan sıra dışı, hünerli, hayrete düşürücü bir karakterdir. Bir hayat hikâyesinin kâğıttan tanıkları: hikâye ve romanlarında Ahmet Mithat Efendi Ahmet Mithat Efendi, toplumun geleneğini korumak istemiştir; fakat maddî yeniliğe açıktır. ...dibace-i iftiharı Ahmet Mithat Efendi'dir." cümlesindek. Mithat Efendi Bir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları. Ahmet Mithat Efendi, Osmanlı İmparatorluğu'nun hayat hikayesinin yeniden... Hikaye ve Romanlarında Ahmet Mithat EfendiBir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları. Ahmet Mithat Efendi, Osmanlı İmparatorluğu'nun hayat hikayesinin yeniden yazıldığı bir devre aittir. ...ve Romanlarında Ahmet Mithat EfendiBir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları. Mithat Efendi Bir Hayat Hikayesinin Kağıttan Tanıkları. Osmanlı İmparatorluğu'nun hayat hikayesinin yeniden... Hayatı: Ahmet Mithat Efendi 1844 yılında İstanbul'da doğmuştur. Asıl adı Ahmet'tir. Namık Kemal'in tiyatroda uyguladığı faydalı eğlence yöntemini roman ve hikâyede uygulamıştır. Ahmet Mithat Efendi, 1844-1912-Biyografi....