acem2019delhi.com

Kitabü'l Ef'al / Kıpçakça Satır Arası Sözlük

Responsive image
Kitabü’l Ef’al, Kıpçak Türkçesinin söz varlığını içine alan diğer sözcüklerde ve eserlerde bulunmayan sözcükleri içermesi bakımından dönemin söz dağarcığına katkıda bulunmaktadır. Eser, iki dilli sözlük olması yönüyle, Türkçenin anlatım gücünü göstermesi ve yabancı sözcüklere karşılık bulması bakımından da önemli bir kaynaktır.Elinizdeki çalışma, Kıpçak Türkçesiyle yazılmış Kitabü’l Ef’al’in ses ve biçim bilgisi bakımından özelliklerini belirleyerek Türk dilinin geçirdiği aşamaların ve dildeki değişikliklerin görülmesine yardımcı olmayı; eserin yazıldığı dönem ve coğrafyada Türkçenin söz varlığını ortaya koymayı; Türkçenin anlatım gücünün ve anlam zenginliğinin gösterilmesine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2012-02-14
DOSYA BOYUTU:
4,53
ISBN:
6055413019
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Abbas ibni Hamza es-Sabrani
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kitabü'l Ef'al / Kıpçakça Satır Arası Sözlük PDF

Kitabü'l Ef'al / Kıpçakça Satır Arası Sözlük harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Abbas ibni Hamza es-Sabrani. Okuyabilirsin Kitabü'l Ef'al / Kıpçakça Satır Arası Sözlük sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...esinin söz varlığını içine alan diğer sözcüklerde ve eserlerde bulunmayan sözcükleri içermesi bakımından dönemin söz dağarcığına katkıda bulunmaktadır ... Kitabü'l-Ef'al - Emin Eminoğlu -Halkkitabevi ... . 30 TL. Kitabü'l Ef'al, Kıpçak Türkçesinin söz varlığını içine alan diğer sözcüklerde ve eserlerde bulunmayan sözcükleri içermesi bakımından dönemin söz dağarcığına katkıda bulunmaktadır. Kitabül Efal (Kıpçakça Satır Arası Sözlük). Yayınevi. Akçağ Yayınları. 30 TL. Kitabü'l Ef'al, Kıpçak Türkçesinin söz varlığını içine alan diğer sözcüklerde ve eserlerde bulunmayan sözcükleri iç ... Kitabül -ef'al kıpçakça satır arası sözlük ... . Yayınevi. Akçağ Yayınları. 30 TL. Kitabü'l Ef'al, Kıpçak Türkçesinin söz varlığını içine alan diğer sözcüklerde ve eserlerde bulunmayan sözcükleri içermesi bakımından dönemin söz dağarcığına katkıda bulunmaktadır. 32 TL. Kitabü'l Ef'al, Kıpçak Türkçesinin söz varlığını içine alan diğer sözcüklerde ve eserlerde bulunmayan sözcükleri içermesi bakımından dönemin söz dağarcığına katkıda bulunmaktadır....