acem2019delhi.com

Sinematografi Üzerine Düşünceler

Responsive image
Zaur Mükerrem’in “Sinematografi Üzerine Düşünceler” adlı eseri Edward Dmytryk’in “Sinema’da Kurgu” adlı kitabında vurguladığı, kendini takip ettirecek bir başlangıca ve kesinlikle kendisini hatırlatacak bir sona sahip. Dmytryk’in vurgusunda eksik olan ise çalışmanın gövdesine ilişkindir. Zaur Mükerrem’in kitabı ele aldığı konuyu sinema bir ahenk içerisinde işlemekte ve tartışmaktadır. Mükerrem, sinema için “her şeyden biraz” demekle birlikte Kobodaysi’ye atıfta bulunarak, sinemanın aynı zamanda “bilgelerin izini sürmekle uğraşma, onların aradıklarını ara” vurgusundaki kadar da özel bir çaba ve sanat olduğunu vurgular.Zaur Mükerrem, kısa ve teknik tanımlara kolayca yaslanabileceği bir çalışma ortaya koyabilirdi. Kendisi, sinemaya daha farklı bir disiplin, estetik ve felsefeyle yaklaşarak, sinemanın kendisi ile ilgili bir tartışmanın ötesinde ele alınması gerektiğini, kelimelerin ötesinde adeta hissettirerek okura aktarıyor. Sinemayı Rembrandt veya Caravaggio resimlerinin tüm o büyüleyiciliğini hissedercesine anlamak, Muybridge’in durağan kareleri ilegösterilen eylem, karakter ve nesne ne kadar önemli olursa olsun, dikkatin eser boyunca onun üzerinde tutulabilmesi gibi, büyük ölçüde eserin nasıl yansıtıldığına bağlıdır.
YAYIN TARİHİ:
2012-02-03
DOSYA BOYUTU:
6,49
ISBN:
9755396538
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Zaur Mükerrem
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sinematografi Üzerine Düşünceler PDF

Sinematografi Üzerine Düşünceler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Zaur Mükerrem. Okuyabilirsin Sinematografi Üzerine Düşünceler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ığı, kendini takip ettirecek bir başlangıca ve kesinlikle ... Sinematografi Üzerine Düşünceler by Zaur Mükerrem ... ... Start by marking "Sinematografi Üzerine Düşünceler" as Want to Read Let us know what's wrong with this preview of Sinematografi Üzerine Düşünceler by Zaur Mükerrem. Zaur Mükerrem'in "Sinematografi Üzerine Düşünceler" adlı eseri Edward Dmytryk'in "Sinema'da Kurgu" adlı kitabında vurguladığı kendini takip ettirecek bir başlangıca ve kesinlikle kendisini... Zaur Mükerrem. Zaur Mükerrem'in "Sinematografi Üzerine ... Sinematografi Üzerine Düşünceler - %35 İndirimli - Zaur Mükerrem... ... ... Zaur Mükerrem. Zaur Mükerrem'in "Sinematografi Üzerine Düşünceler" adlı eseri Edward Dmytryk'in "Sinema'da Kurgu" adlı kitabında vurguladığı... 9.38 TL. AYRINTI YAYINLARI , Sinematografi Üzerine Düşünceler için en uygun fiyatı, indirimleri ve kampanyaları KTP Kitabevi'nde bulabilirsiniz. 9.26 TL. Zaur Mükerrem'in "Sinematografi Üzerine Düşünceler" adlı eseri Edward Dmytryk'in "Sinema'da Kurgu" adlı kitabında vurguladığı, kendini takip ettirecek bir başlangıca ve kesinlikle... Zaur Mükerrem'in Sinematografi Üzerine Düşünceler adlı eseri Edward Dmytryk'in Sinemada Kurgu adlı kitabında vurguladığı, kendini takip ettirecek bir başlangıca ve kesinlikle kendisini hatırlatacak bir... Zaur Mükerrem'in "Sinematografi Üzerine Düşünceler" adlı eseri Edward Dmytryk'in "Sinema'da Kurgu" adlı kitabında vurguladığı, kendini takip ettirecek bir başlangıca ve kesinlikle kendisini... Sinematografi Üzerine Düşünceler - Zaur Mükerrem. Ayrıntı Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 74.1 Puan. Zaur Mükerremin Sinematografi Üzerine Düşünceler adlı eseri Edward Dmytrykin Sinemada Kurgu adlı kitabında vurguladığı, kendini takip ettirecek bir başlangıca ve kesinlikle kendisini hatırlatacak bir... Zaur Mükerrem'in "Sinematografi Üzerine Düşünceler" adlı eseri Edward Dmytryk'in "Sinema'da Kurgu" adlı kitabında vurguladığı, kendini takip ettirecek bir başlangıca ve kesinlikle kendisini... Sinematografi Üzerine Düşünceler, sanat-tasarım kategorisinde ücretsiz kargo ve 9,8 TL indirimli fiyatla. Yorum Yaz. Ürün Adı: Sinematografi Üzerine Düşünceler. Mağaza: kitapzen....