acem2019delhi.com

İnanna

Responsive image
“Bir yanda küçük yaşta anasının kucağından koparılıp ocaklarda yetiştirilen bir devşirme, öte yanda bir Ermeni beyinin kızını ikinci eş olarak almak istediği için bey babası tarafından sürgüne gönderilen bir bey oğlunun serüvenleri. Murat Tuncel, romanında iç içe kurguladığı bu iki öyküyü sürükleyici bir anlatımla okuyucuya sunmuş.”Filiz Nayır “İnanna, bana çeviriyi sevdiren romandır.”Çev.Rüstem Aziz/Bulgaristan “İnanna, romandan çok bir şey.”Çev. Prof. Eunkyung Oh/G.Kore “İnanna’yı okurken, yazarın hangi müziği dinlediğini de duyarsınız. O nedenle İnanna’daki anlatımı müzikle çağlayan bir nehre benzetiyorum.”Çev. Anneke Krıjthe/Hollanda “İnanna ile yaşadığımız bereketli toprakların başka zenginliklerini dekeşfettim.”Çev.Abdelkader Abdelli/Suriye“Bak bey oğlu, yıldızlara bak. Bizim tanımlayamadığımız bir zamandaTanrıça İnanna, bu yıldızların güzelliğine dayanamayarak tapınağından dışarı çıkmış.İnanna’yı gören ay karanlığa karışıp kaybolunca, çok kızan ana tanrıça An hemen onuyeryüzüne göndermeye karar vererek şöyle demiş,” Ey İnanna! Seni şimdi bizi temsiledesin diye yeryüzüne gönderiyorum. Yeryüzünün en güzel tanrıçası sensin. Gökyüzükardeşin ay’ın, yeryüzü de senindir. Yalnız seni seçilmiş yapabilmem için bir şartım var;Ay gökyüzüne çıktığında, sen tapınağına gireceksin; sen yeryüzüne çıktığında, aybulutlardan koynuma girecek. Çünkü yeryüzü de, gökyüzü de her ikinizin güzelliğinitaşıyacak kadar büyük değildir.”
YAYIN TARİHİ:
2018-07-26
DOSYA BOYUTU:
5,25
ISBN:
6056857003
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Murat Tuncel
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İnanna PDF

İnanna harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Murat Tuncel. Okuyabilirsin İnanna sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...g In. Inanna Sarkis. 19 May at 11:48 ·. YES! My best friend & I are really having a baby!!!! 🤍🖤 ... İnanna - Nedir Ne Demek ... . Aşk tanrıçası inanna ve kutsal evlenme öyküsünün özeti. Sümer şairlerine göre Tanrıça İnanna, toplumun süsü, Sümer'in neşesidir. Ay Tanrısı Nanna'nın kızıdır. İnanna, Sümerlerde bereket ve aşk tanrıçasıydı. Birçok kadim metinde çok uzaklara yaptığı yolculuklarından söz edilen İnanna, Aratta'daki ilk uzak bölgesi ile Uruk'taki mekânı arasında gidip gelir. İnanna Konulu Efsaneler. İnanna hakkındaki en önemli efsane tanrıçaya çoban tanrı Dumuzi ile ... Twitter | Inanna ... . İnanna Konulu Efsaneler. İnanna hakkındaki en önemli efsane tanrıçaya çoban tanrı Dumuzi ile tarımcı tanrı Enkidu'nun talip olup, hediyeler sunup, iltifatlar yağdırarak evlenmek istemesiyle ilgilidir. WILD WESTERN SHOWDOWN | Inanna Sarkis. CAST: Inanna Sarkis | http://youtube.com/c/inanna Nick Antonyan | http://youtube.com/jonah Brock O'Hurn | http://instagram.com/brocko... Inanna isminin anlamı Inanna ismi caiz mi? Inanna isminin anlam falı. Hayatın gerçeklerine karşı hazırlı olmak istiyorsunuz. Ama İnanna'nın hırsı daha büyüğü içindi. Uruk...