acem2019delhi.com

Tanrı İnancının Akliliği

Responsive image
Entelektüel ve etik kapasitesinin ve sorumluluklarının bilincinde olan her düşünen insanın, ‘nereden geldik,’ ‘nereye gidiyoruz,’ ‘nasıl yaşamalıyız,’ ‘hayatın bir anlamı var mı”, gibi ‘büyük varoluşsal sorular’ının başında, ‘evreni ve içindekileri yaratan bir Tanrı var mı’ sorusu gelir. Bu mühim soru, zaten inanıp iman etmiş müminler için bile hayatlarının taklidi imandan ‘tahkiki imana’a yükselme evresinde özel bir önem arzeder. Tanrı inancı, çağlar boyunca, insanların fıtratlarında var olan bir inancın din eğitimi ile beslenerek sarsılmaz bir iman olarak varlığını sürdürürken, son birkaç asrın Batı düşüncesinde özellikle rasyonelliği açısından sorgulanmaya ve hakkında şüpheler uyandırılıp alternatifler önerilmeye başlanmıştır. Onun felsefi ifadesi olan teizmin karşısına ateizm ve deizm gibi inançsızlık veya dinden bağımsız inanç modelleri öne sürme gayretleri günümüzde ve ülkemizde de etkisini az veya çok sürdürmektedir. Bu çalışma, günümüz Din Felsefesi’nin önde gelen isimlerinden Alvin Plantinga ve Richard Swinburne gibi filozofların görüşlerinden hareketle, Tanrı’ya olan inancın taklidi ve pragmatik bir kabul değil, bilinçli bir tercih ve akli bir inanç olduğunu irdelemektedir.
YAYIN TARİHİ:
2018-07-26
DOSYA BOYUTU:
5,91
ISBN:
6059475600
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Cafer Sadık Yaran
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Tanrı İnancının Akliliği PDF

Tanrı İnancının Akliliği harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Cafer Sadık Yaran. Okuyabilirsin Tanrı İnancının Akliliği sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...idiyoruz,' nasıl yaşamalıyız,' 'hayatın bir anlamı var mı" ... Tanrı İnancının Akliliği Cafer Sadık Yaran ... ... 15.40 TL. Bu mühim soru, zaten inanıp iman etmiş müminler için bile hayatlarının taklidi imandan 'tahkiki imana'a yükselme evresinde özel bir önem arzeder. Tanrı inancı, çağlar boyunca, insanların... Tanrı İnancının Akliliği. Yazar. Cafer Sadık Yaran. nasıl yaşamalıyız,' 'hayatın bir anlamı var mı", gibi 'büyük varoluşsal sorular'ının başında, 'evreni ve içindekileri yaratan bir Tanrı var mı' sorusu gelir. ...'nereden geldik,' nereye gidiyoruz,' nasıl yaşamalıyız,' ... Tanrı İnancının Akliliği - Cafer Sadık Yaran ... . ...'nereden geldik,' nereye gidiyoruz,' nasıl yaşamalıyız,' 'hayatın bir anlamı var mı", gibi 'büyük varoluşsal sorular'ının başında, 'evreni ve içindekileri yaratan bir Tanrı var mı' sorusu gelir. Ek olarak Tanrı İnancının Akliliği isimli kitaba ait kitap tanıtımı, kitabın özeti, kapak fotoğrafı ve diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Tanrı İnancının Akliliği Kitabının Kısa Özeti Nasıl Okunur? 14.96 TL. Bu mühim soru, zaten inanıp iman etmiş müminler için bile hayatlarının taklidi imandan 'tahkiki imana'a yükselme evresinde özel bir önem arzeder. Tanrı inancı, çağlar boyunca, insanların... ...'nereden geldik,' 'nereye gidiyoruz,' 'nasıl yaşamalıyız,' 'hayatın bir anlamı var mı, gibi 'büyük varoluşsal sorular'ının başında, 'evreni ve içindekileri yaratan bir Tanrı var mı' sorusu gelir. ...'nereden geldik,' 'nereye gidiyoruz,' 'nasıl yaşamalıyız,' 'hayatın bir anlamı var mı, gibi 'büyük varoluşsal sorular'ının başında, 'evreni ve içindekileri yaratan bir Tanrı var mı' sorusu gelir. 15.40 TL. Bu mühim soru, zaten inanıp iman etmiş müminler için bile hayatlarının taklidi imandan 'tahkiki imana'a yükselme evresinde özel bir önem arzeder. Tanrı inancı, çağlar boyunca, insanların... 15.40 TL. Bu mühim soru, zaten inanıp iman etmiş müminler için bile hayatlarının taklidi imandan 'tahkiki imana'a yükselme evresinde özel bir önem arzeder. Tanrı inancı, çağlar boyunca, insanların... Tanrı inancı, çağlar boyunca, insanların fıtratlarında var olan bir inancın din eğitimi ile beslenerek sarsılmaz bir iman olarak varlığını sürdürürken, son birkaç asrın Batı düşüncesinde özellikle... 14.30 TL. Bu mühim soru, zaten inanıp iman etmiş müminler için bile hayatlarının taklidi imandan 'tahkiki imana'a yükselme evresinde özel bir önem ...