acem2019delhi.com

Yalanın BabasıRus Elçisi İgnatiev ve 93 Harbi'ndeki Rolü

Responsive image
“Bu kulunuz tarafından vaki olan çalışmalar neticesinde Türkiye öyle bir hâle gelmiştir ki haşmetmeabın Rusya içindeki nüfuzu, aynen Türkiye dâhilinde de caridir. Bu memlekette hükümdar olan padişah, bu hükûmetin resmî daireleri ve bilhassa Babıâli ile harbiye ve maliye nezaretleri ve vilayetler sefaretimizin emri altındadır.” Nikolay Pavloviç İgnatievBir gün dünya diplomasi tarihinin en başarılı diplomatları listesi oluşturulsa, Rus Çar’ına verdiği raporda yukarıdaki sözleri rahatlıkla kullanan General İgnatiev herhâlde kendi misyonu çerçevesinde yaptıklarıyla üst sıralarda yer alacaktır.1864’te Rusya’nın İstanbul büyükelçisi olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile ‘93 Harbi’ne giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizm’in doğuşu, Balkanlar’daki ayaklanmalar ve parçalanmalar, Kıbrıs’ın İngiltere’ye verilmesi, Osmanlı Devleti’nin elini kolunu bağlayan Ayastefanos Antlaşması ve pek fazla bilinmese de günümüzde halen baş ağrımız olan ‘Ermeni Meselesi’nin yapay olarak ortaya çıkarılması gibi birçok önemli olayda başrolü oynamıştır.Konusunda son nokta olmayan bu çalışma, bir diplomatın yetenekleri sayesinde neler başarabileceğini gösterdiği gibi; Osmanlı Devleti’nin son dönemlerindeki zayıflığında diplomatik acizliğinin ve tecrübesizliğinin hatta yaşadığı ihanetlerin ne kadar etkili olduğunu göstermesi, en önemlisi de o dönemin diplomasi çevrelerinde “Father of Lies” (Yalanın Babası) adıyla anılan İgnatiev hakkında başlı başına bir ilk çalışma olması açısından önemlidir.
YAYIN TARİHİ:
2012-02-14
DOSYA BOYUTU:
8,26
ISBN:
6055882945
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ali Rıza Bütün
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Yalanın BabasıRus Elçisi İgnatiev ve 93 Harbi'ndeki Rolü PDF

Yalanın BabasıRus Elçisi İgnatiev ve 93 Harbi'ndeki Rolü harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ali Rıza Bütün. Okuyabilirsin Yalanın BabasıRus Elçisi İgnatiev ve 93 Harbi'ndeki Rolü sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...'te Rusya'nın İstanbul büyükelçisi olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile '93 Harbi'ne giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizm'in doğuşu ... Yalanın Babası Rus Elçisi İgnatiev ve '93 Harbi'ndeki Rolü - Ali Rıza... ... ... 1864'te Rusya'nın İstanbul büyükelçisi olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile '93 Harbi'ne giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizm'in doğuşu... Yalanın Babası Rus Elçisi İgnatiev ve '93 Harbi'ndeki Rolü"Bu kulunuz tarafından vaki olan çalışmalar neticesinde Türkiye öyle bir hâle gelmiştir ki haşmetmeabın Rusya içindeki nüfuzu... ... Yalanın Babası Rus Elçisi İgnatiev ve '93 Harbi'ndeki Rolü ... ... Yalanın Babası Rus Elçisi İgnatiev ve '93 Harbi'ndeki Rolü"Bu kulunuz tarafından vaki olan çalışmalar neticesinde Türkiye öyle bir hâle gelmiştir ki haşmetmeabın Rusya içindeki nüfuzu... 1864te Rusyanın İstanbul büyükelçisi olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile 93 Harbine giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizmin doğuşu... Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. YALANIN BABASI RUS ELÇİSİ İGNATİEV ve 93... 1864'te Rusya'nın İstanbul büyükelçisi olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile '93 Harbi'ne giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizm'in doğuşu... 1864te Rusyanın İstanbul büyükelçisi olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile 93 Harbine giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizmin doğuşu... ...Edebiyatı Edebiyat>Oyun Edebiyat>Öykü Edebiyat>Polisiye Edebiyat>Politik Kurgu Edebiyat>Roman Edebiyat>Rus Edebiyatı Edebiyat Yalanın Babası Rus Elçisi İgnatiev ve '93 Harbi'ndeki Rolü. Yalanın Babası Rus Elçisi İgnatiev ve '93 Harbi'ndeki Rolü. "Bu kulunuz tarafından vaki olan çalışmalar neticesinde Türkiye öyle bir hâle gelmiştir ki haşmetmeabın Rusya içindeki nüfuzu, aynen... 1864'te Rusya'nın İstanbul büyükelçisi olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile '93 Harbi'ne giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizm'in doğuşu... Ali Rıza Bütün. Bu kulunuz tarafından vaki olan çalışmalar neticesinde Türkiye öyle bir hâle gelmiştir ki haşmetmeabın Rusya içindeki nüfuzu, aynen Türkiye dâhilinde de caridir. 1864'te Rusya'nın İstanbul büyükelçisi olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile '93 Harbi'ne giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizm'in doğuşu... olan İgnatiev, görevde bulunduğu 14 yıl boyunca ortaya koyduğu diplomatik yeteneği ile '93 Harbi'ne giden yolu bir nakış gibi işlerken; Panslavizm'in doğu...