acem2019delhi.com

Spor Psikolojisi

Responsive image
Geniş kitleleri etkileyen spor, günümüzde bacasız bir fabrika olarak büyük bir ekonomiye sahiptir. Bu ekonomik ve popülizm etkisi sporcuları, sporcu velilerini, antrenörleri, yöneticileri ve taraftarları olumlu veya olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Spor ortamındaki bu durum sporcuları, antrenörleri, sporcu velilerini, taraftarları ve yöneticileri kaygılı, stresli, yorgun, motivasyonsuz, saldırgan ve agresif yaparken bazen de tam tersi bir durumun oluşması ile sonuçlanmaktadır.Sporcular, yoğun bir program ile gelecekteki hedeflerine ulaşmayı amaçlamaktadır. Bu program, beslenmeden tutun da antrenman türüne kadar birçok disiplini kapsamaktadır. Sporcu performansını olumsuz etkileyen unsurlar, bu programlar ile etkisizleştirilmeye veya yok edilmeye çalışılmaktadır. Bu süreçte sporcunun psikolojik durumu, önemli ve temel bir unsur olarak ön plana çıkmaktadır. Hemen hemen aynı antrenmanı yapan ve aynı beslenme programını uygulayan sporculardan birkaçının üst basamaklara çıkmasında psikolojik süreçler etkin bir rol üstlenmektedir. İşte bu kitap, başarılı sporcuları diğer sporculardan farklı kılan psikolojik etkenlere odaklanmaktadır. Sıradan sporcuların, olimpiyat şampiyonluğunu elde ederken veya dünya rekorunu kırarken nasıl bir psikolojiye sahip olduklarını örneklerle göstermekte ve sporcu performansını etkileyen psikolojik unsurları tanımlayarak bunların yönetim stratejilerini sunmaktadır. Kısaca Spor Psikolojisi kitabı kaygı, motivasyon, ruh hâli, konsantrasyon ve zihinde canlandırma gibi performansı etkileyen temel unsurların yönetimi hakkında bizlere basit ve yaşanmış gerçek olaylardan örnekler vermektedir. Ayrıca hipnozun ve müziğin performansa etkisini yaşanmış güncel olaylar ile anlatmaktadır. Bu bilgileri ile kitap sporcular, sporcu velileri, antrenörler, yöneticiler ve Spor Bilimleri Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarında eğitim gören öğrenciler için önemli bir kaynak olacaktır.
YAYIN TARİHİ:
2015-06-02
DOSYA BOYUTU:
8,70
ISBN:
6053200659
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Costas I. Karageorghis
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Spor Psikolojisi PDF

Spor Psikolojisi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Costas I. Karageorghis. Okuyabilirsin Spor Psikolojisi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...arak tanımlanır. Ama önce, spor psikolojisinin ne olduğunu öğrenelim ... Spor Psikolojisi ... . Spor psikolojisi, formasyon kalıplarını ve ayrıca spordaki her türlü psikolojik mekanizmanın tezahürünü inceleyen bir psikoloji alanıdır. Spor psikolojisinin 3 temel özelliği: 1. Spor psikolojisi bilimdir. 2. Spor psikolojisi yarışmacı sporcu davranışının yanı sıra egzersiz, serbest zaman ve zindelik için yapılan fiziksel aktiviteler yani... Bu kişilik özelliklerini sporculara kazandırmak için neler yapıla ... Spor Psi̇koloji̇si̇ ... ... Bu kişilik özelliklerini sporculara kazandırmak için neler yapılabilir? Spor psikolojisi sporcu, antrenör veya takım performansı için kritik önemi olan bu tür soruları cevaplamaya çalışır. spor psikolojisi hakkında merak ettiğiniz herşey ve daha fazlası Psikolezyum'da. spor psikolojisi. Sporla Bellek Yeteneklerinizi Geliştirmek Mümkün. Takım Süreçleri. Sporda psikolojik ölçme-değerlendirme (psikolojik testler). Spor psikolojisi eğitimi hakkında. Bilgi ve kayıt için: 0322 458 0 458 - 0507 204 61 82. Site İçi Arama. TavsiyeEdiyorum.com > Spor Psikolojisi. İzmir Psikolog. Psk. M. Berk KARAOĞLU. Spor Psikolojisi Kavramı ile İlgili 18 Makale. ► Spor Psikolojisi Psk.Barış Kemal KİRİK. Spor psikolojisi temelde zihnin fiziksel aktiviteyi ve atletik performansı nasıl etkilediğinin araştırmasıdır. Spor psikolojisi, psikoloji ve spor performansı arasındaki etkileşimi ele alır. Spor Psikolojisi. 800 beğenme · 8 kişi bunun hakkında konuşuyor. Spor psikolojisi spor ortamındaki davranışların belirlenmesine ve açıklanmasına odaklanılır. Spor psikolojisi alanında çalışmak psikolojinin diğer alanlarına göre biraz daha farklıdır. Geleneksel spor psikolojisi çalışmaları, bilişsel-davranışçı çerçevede çalışmaya yönelimlidir. Spor psikolojisi, spor ve egzersiz sırasında performansı etkileyen psikolojik/zihinsel faktörleri araştırır ve bulguları bireysel ve takım performansını arttırmakta kullanır. Spor psikolojisi ve sosyolojisi dersi öğretim programı'nın genel amaçları. Analitik düşünme. 5. Spor Psikolojisi ve Sosyolojisi Dersi Öğretim Programı. Bu ayakların her biri, insanın sağlıklı bir yaşam sürmesini ve sağlıklı davranışlar sergilemesine neden olmaktadır. Aşağıdaki satırlarda spor psikoloji ile ilgili bazı temel kavramların tanımlarını bulacaksınız....