acem2019delhi.com

Gılgamış Destanı

Responsive image
Uruk kralı Gılgamış, adaletsiz ve baskıcı yönetimiyle halkı üzerinde korku estirmektedir. Bir gün, sonradan medenileşen, vahşi dev Enkidu gelir ve kralla boy ölçüşür. İkisinin de eşit güç gösterdiği, kazananı olmayan bu kavgadan, onları çok değiştirecek eşsiz bir arkadaşlık doğar. En büyük zaferleri birlikte kazanacak, en büyük tehlikelere birlikte karşı koyacaklardır.Kendilerini, ağaçların arasından çıkan canavarın karşısında buldular. Kafası bir aslan kafasıydı, bir ejderin keskin dişlerine sahipti, güçlü bacakları ve büyük pençeleri vardı. Ne kadar zor bir işe kalkıştıklarını onu görünce anladılar. 
YAYIN TARİHİ:
2017-12-28
DOSYA BOYUTU:
5,79
ISBN:
9755098371
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Jean Muzi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Gılgamış Destanı PDF

Gılgamış Destanı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Jean Muzi. Okuyabilirsin Gılgamış Destanı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...olojilerinde geçen, Mezopotamya'da yaşanan ölümsüzlüğü arayan bir kralın hikâyesi olan Gılgamış Destanı, yarı insan olağanüstü özellikleri olan bir kralın mücadelesini anlatır ... PDF GILGAMIS ... . Gılgamış Destanı, Mezopotamya'da ortaya çıkan tarihteki ilk yazılı destandır. Kral Gılgamış'ın yaşam serüvenini ve ölmemek için verdiği savaşı anlatır... sümer-babil ortak yapımı olan gılgamış (kimi kaynaklara göre gılgameş) destanı, insanlığın en eski ve hatta en büyük edebiyat eseridir; yazındaki ilk insan kahraman olan gılgamış'ın yaşam bilgeliğini ve... İnsanlığın dokunaklı bir öyküsü olan Gılgamış Destanı, MÖ 3000'in Sümerinden, Asurlulara, Babillilere ve Anadolu'ya Hititlilere kadar dilden dile dolaşan bir mit yani kutsal bir ... Gılgamış Destanı | Evren ve İnsan ... ... İnsanlığın dokunaklı bir öyküsü olan Gılgamış Destanı, MÖ 3000'in Sümerinden, Asurlulara, Babillilere ve Anadolu'ya Hititlilere kadar dilden dile dolaşan bir mit yani kutsal bir kahramanlık öyküsüdür. Gılgamış Destanı. Gılgamış destanı Nuh Tufanı'nın anlatıldığı ilk yazılı eserdir. Uruk kentinin kralı Gılgamış'ın yaşamını anlatan destan, kimilerine göre kutsal kitapların da kaynağıdır. Gılgamış Destanı'nın en mühim özelliklerinden birisi de, anlattığı "Tufan" öyküsünün, üç büyük dinin mukaddes kitaplarında yer almasıdır. " Gılgamış Destanının Özeti / Mevzusu. Böylece ölümünden sonra Gılgamış, adının yanına yıldız konularak destanı yazanlar tarafından tanrı olarak adlandırılır. S.102. *Bu yazı, Gılgamış Destanı kitaplarından, "Botte...