acem2019delhi.com

Komünist Ufuk

Responsive image
"Bugün Komünizm bir çözümün adı değil, bir sorunun adı¬dır: Bütün boyutlarıyla bir paylaşım sorunudur yaşamımızın; özü olan doğanın paylaşımı sorunu, biyogenetik paylaşımı¬mızla ilgili sorun, kültürel paylaşım ("entelektüel mülkiyet") sorunu ve sonuncu ama en önemli olan hiç kimse dışarıda bırakılmadan evrensel insanlık alanının paylaşımı sorunu.Çözüm her neyse, bu sorunu çözmelidir. Alvaro Garcia Linera'nın bir zamanlar dediği gibi, bu, ufkumuzun Komünist kalmak zorunda olmasının nedenidir, içinde devindiğimiz zi¬hinsel bir alan olarak bu ufuk ulaşılamaz bir ideal değildir. Bu imkansız mıdır? Cevabımız başladığım konunun etrafında dolaşan paradoks olmalıdır:Soyons realistes, demandons l'impossible [Gerçekçi ol im¬kansızı iste].Gerçekte bugün için ütopya olan, sorunlarımızı varolan sis¬temde mütevazı dönüşümlerle çözebileceğimize İnanmaktır."
YAYIN TARİHİ:
2012-02-02
DOSYA BOYUTU:
11,66
ISBN:
6058768970
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Slavoj Zizek
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Komünist Ufuk PDF

Komünist Ufuk harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Slavoj Zizek. Okuyabilirsin Komünist Ufuk sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...omünist ufuk. Barkod 9786058768970. Stok Durumu TÜKENDİ ... Komünist Ufuk - Jodi Dean | Kitapx ... . Komünist Ufuk [1] komünizmin mümkünlüğünü ve geçerliliğini hala koruduğunu, haklı olarak, iddia eden her çalışma gibi geçmiş sosyalist deneyimlerle (SSCB)... "KOMÜNİST UFUK". için 32 sonuç bulundu Mesele Dergisi Ocak 2016 Kaypakkaya'yı Okumak, Adele ve Ahmet Kaya, Özgür Cazdan Bugüne, Kaosta Komünist Ufuk, Fikret Başkaya Söyleşisi. Egemen bir sistem olduğundan bu yana kapitalizmin tek a ... Komünist Ufuk ... . Egemen bir sistem olduğundan bu yana kapitalizmin tek alternatifi komünizmdir. Komünist ufuk yokluğu, kapitalizmin ebedi bir düzen olduğu savını güçlendirmektedir. İşgal Hareketi ve Parti? gibi altı geniş alt başlıktan oluşan Komünist Ufuk?un içeriğine yön verdiğini okur fark edecektir. Komünist Ufuk, geçerliliği tartışmalı tezlerine rağmen okunmaya değer bir kitap. Alvaro Garcia Linera'nın bir zamanlar dediği gibi, bu, ufkumuzun Komünist kalmak zorunda olmasının nedenidir, içinde devindiğimiz zihinsel bir alan olarak bu ufuk ulaşılamaz bir ideal değildir. Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan Komünist Ufuk, ekonomik krizlerin, halk ayaklanmalarının, hak arayış hareketlerinin giderek daha görünür ve belirleyici hale geldiği, buna karşılık komünist idealin giderek... 11.25 TL. Alvaro Garcia Linera'nın bir zamanlar dediği gibi, bu, ufkumuzun Komünist kalmak zorunda olmasının nedenidir, içinde devindiğimiz zihinsel bir alan olarak bu ufuk ulaşılamaz bir ideal değildir. Komünist Ufuk. ISBN 13: 9789750828942. Mevcut sistemin açmazlarından bir çıkış yolu, yeni bir kolektif siyaset arayışında olanlar için elzem bir kitap "Komünist Ufuk". Kitap Adı : Komünist Ufuk Yazar : Jodi Dean Çevirmen : Nurettin Elhüseyni Yayınevi : YKY Tür : Politika Fiyat : 11 TL. Mevcut sistemin açmazlarından bir çıkış yolu... Komünist Ufuk. Komünizm 1989'da öldü mü yo...