acem2019delhi.com

Şıpsevdi (Sadeleştirilmiş Metin)

Responsive image
İlk defa 1901 yılında “Alafranga” adıyla İkdam gazetesinde tefrika edilerek yayımlanan Şıpsevdi romanı Batılılaşma konusunu ele alan en önemli eserlerden biridir. Roman kahramanı Meftun babası vefat edince tahsil için Paris’e gider. Ancak orada eğlenceli hayata daldığı için iyi bir eğitim alamaz. Bütün amacı zengin olup Batılılar gibi yaşamak olan Meftun, bunun için dünya görüşüne tamamen zıt bir kadınla evliliği dahi göze alır. Muhafazakâr bir aile ile alafranga bir aile karşı karşıya getirilerek toplumdaki hızlı değişimin gözler önüne serildiği Şıpsevdi romanında Türk toplumunu ilgilendiren sosyal, siyasi ve ekonomik meseleler de anlatılır.Hüseyin Rahmi’nin Şıpsevdi hakkındaki şu değerlendirmesi de ilgi çekicidir: “Bazılarınca bu romanı, alafrangalığı küçümseyerek ala­ya almak maksadıyla yazdığım zannolunuyormuş. Bu bü­yük bir yanlış zan ve katıksız hatadır.”
YAYIN TARİHİ:
2015-05-27
DOSYA BOYUTU:
10,65
ISBN:
6054921867
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hüseyin Rahmi Gürpınar
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Şıpsevdi (Sadeleştirilmiş Metin) PDF

Şıpsevdi (Sadeleştirilmiş Metin) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hüseyin Rahmi Gürpınar. Okuyabilirsin Şıpsevdi (Sadeleştirilmiş Metin) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...m gazetesinde tefrika edilerek yayimlanan Sipsevdi romani Batililasma konusunu ele alan en önemli eserlerden biridir ... Şıpsevdi (Sadeleştirilmiş Metin) - Hüseyin Rahmi Gürpınar : %25... ... . Şıpsevdi / SADELEŞTİRİLMİŞ BASIM TAM METİN. kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Şıpsevdi / SADELEŞTİRİLMİŞ BASIM TAM METİN. Hüseyin Rahmi Gürpınar. Hüseyin Rahmi Gürpınar kaleminden Şıpsevdi (Sadeleştirilmiş Metin) kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. Osmanlı toplumunun son dönemlerinin Batılılaşma ve yabancılaşma macer ... Şıpsevdi - Sadeleştirilmiş Metin Hüseyin Rahmi Gürpınar ... .com güvencesiyle satın alabilirsiniz. Osmanlı toplumunun son dönemlerinin Batılılaşma ve yabancılaşma macerasını ironik bir dille aktaran Şıpsevdi, her yaştan okurun büyük bir Sepete at. Ürün detayı. Şıpsevdi : Sadeleştirilmiş Metin. Şıpsevdi Sadeleştirilmiş Metin. Yazar : Hüseyin Rahmi Gürpınar Yayınevi : Bilge Kültür Sanat Bu kategorideki tüm ürünler. Türk Klasikleri. Şıpsevdi Sadeleştirilmiş Metin. Şıpsevdi Sadeleştirilmiş Metin. Yayınevi / Marka: Bilge Kültür Sanat. Barkod: 9786054921867. Şıpsevdi (Sadeleştirilmiş Metin) Kısa ve Öz Kitap Özeti. Bundan ötürü yazar Hüseyin Rahmi Gürpınar tarafından yazılan Şıpsevdi (Sadeleştirilmiş Metin) kitabının linki olmayabilir. Şıpsevdi (Sadeleştirilmiş Metin) kitabı pdf indirmek için geldiniz. 2019-09-21 yılında yayınlanan Şıpsevdi (Sadeleştirilmiş Metin) , 1. Baskı ve Roman (Yerli) kategorisinde yer almaktadır. Şıpsevdi Sadeleştirilmiş Metin-Hüseyin Rahmi Gürpınar-Bilge Kültür Sanat-Sayfa Sayısı 496-Basım Yılı 2015 | Ilk defa 1901 yilinda. Şıpsevdi Sadeleştirilmiş Metin. Yayınevi: Bilge Kültür Sanat. İlkin Alafranga adıyla yayınlanıp sansüre uğrayan, daha sonra Şıpsevdi adıyla yayımlanıp çok sevilen bu roman, Everest Yayınlan tarafından 1911 tarihli ilk baskısı esas alınarak yayıma hazırlandı. Hüseyin Rahmi'nin Şıpsevdi hakkındaki şu değerlendirmesi de ilgi çekicidir: "Bazılarınca bu romanı alafrangalığı küçümseyerek alaya almak maksadıyla yazdığım zannolunuyormuş. Hüseyin Rahmi'nin Şıpsevdi hakkındaki şu değerlendirmesi de ilgi çekicidir: "Bazılarınca bu romanı alafrangalığı küçümseyerek alaya almak maksadıyla yazdığım zannolunuyormuş. Şıpsevdi; Sadeleştirilmi...