acem2019delhi.com

Siyer-i Nebi Peygamber Efendimizin (a.s.m.) Hayatı-Şahsiyeti-Daveti (Ciltli)

Responsive image
Ülkemizde, gerek örgün, gerekse yaygın eğitimde Siyer-i Nebî’ye olan ilginin artması, siyere dair eserlere olan ihtiyacı en üst düzeye çıkarmıştır. Bu ihtiyaç, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlere siyer dersi için tertip ettiği, bizlerin de zaman zaman görev aldığımız “Hizmet İçi Eğitim” seminerlerinde katılımcı öğretmenler tarafından da bizzat dile getirilmiştir. Gerek şahsî tespitlerimiz, gerekse bu konudaki talep ve beklentiler, böyle bir kitabı kaleme almamızı gerekli kılmıştır. Kitabın ilk üç kısmı Hz. Peygamber’in (s.a.s) tarihi şahsiyeti ve tebliğ mücadelesini incelerken, son iki bölüm ise onun şahsiyetine ve evrensel davetine odaklanmıştır ki, aslında onun siyeri bütün bunların toplamı olarak kabul edilmelidir. Buna göre, dördüncü bölümde onun şahsî özellikleri, ahlâkî hususiyetleri ve örnekliği, aile hayatı ile sosyal, siyasî yönü ve çocuklar ve gençlerle geliştirdiği münasebetleri esas alınmıştır. Kitabın son bölümü ise, Hz. Peygamber’in (s.a.s) evrensel mesajlarını muhtevi olup, bunlar tevhid, adalet, ilim, kardeşlik, insan hakları ve barış başlıkları altında incelenmiş, bu şekilde çalışmada Allah Rasûlü’nün (s.a.s) hem sureti, hem de sîreti bir arada sunulmaya çalışılmıştır.
YAYIN TARİHİ:
2018-08-01
DOSYA BOYUTU:
8,36
ISBN:
6052174340
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Adem Apak
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Siyer-i Nebi Peygamber Efendimizin (a.s.m.) Hayatı-Şahsiyeti-Daveti (Ciltli) PDF

Siyer-i Nebi Peygamber Efendimizin (a.s.m.) Hayatı-Şahsiyeti-Daveti (Ciltli) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Adem Apak. Okuyabilirsin Siyer-i Nebi Peygamber Efendimizin (a.s.m.) Hayatı-Şahsiyeti-Daveti (Ciltli) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...âkî hususiyetleri ve örnekliği aile hayatı ile sosyal siyasî yönü ve 22,10 TL ... Peygamberimiz Hz Muhammed (S.A.V) Aleni Davet Mekke Hayatı ... . Siyer-i Nebi Peygamber Efendimizin (a.s.... Kâinat ağacının hem çekirdeği hem meyvesi... Fahr-i Kâinat Efendimiz (a.s.m.)... Evet, o ki o yüzden varız... Kâinat, onun nurundan yaratıldığı gibi; cismi, kâinat ağacının en son ve mükemmel meyvesidir. Peygamberin (s.a.s) Hayatı - Şahsiyeti - Daveti); Ciltli. 32.34 42. Adem Apak. Gençler İçin Siyer-i Nebî. 12.32 16. Siyer-i Nebi (2 Cilt ... Hz. Peygamber'in Örnek Ahlâkı ve Şahsiyeti | Siyer-i Nebi ... . 32.34 42. Adem Apak. Gençler İçin Siyer-i Nebî. 12.32 16. Siyer-i Nebi (2 Cilt Takım); Hz. Peygamber'in (S.A.S.) Hayatı, Şahsiyeti, Daveti. Adem Apak. Siyer-i Nebî (Hz. Peygamberin (s.a.s) Hayatı - Şahsiyeti - Daveti); Ciltli. 32.34 42. Adem Apak. Gençler İçin Siyer-i Nebî. 12.32 16. MAHMUDU'S-SİYER - PEYGAMBER EFENDİMİZİN (s.a.v) HAYATI. Âyîne-i Rahmânî, Nûr-i pâk-i Sübhânî. Nebî idin dahi Âdem dururken mâ u tîn içre. İmâm-ı enbiyâ olsan revâdır yâ Resûlallah. Peygamberin (s.a.s) Hayatı - Şahsiyeti - Daveti); Ciltli. Adem Apak. Ensar Neşriyat. Siyer-i Nebi (2 Cilt Takım); Hz. Peygamber'in (S.A.S.) Hayatı, Şahsiyeti, Daveti. Peygamberin (s.a.s) Hayatı - Şahsiyeti - Daveti); Ciltli. Adem Apak. Ensar Neşriyat. Siyer-i Nebi (2 Cilt Takım); Hz. Peygamber'in (S.A.S.) Hayatı, Şahsiyeti, Daveti....