acem2019delhi.com

Sorusunu Bulan Cevaplar

Responsive image
Bu kitapta yer alan söyleşiler 2007’den itibaren tarafıma yöneltilen sorulara verdiğim cevaplardan oluşuyor. Akademik, bürokratik ve entelektüel ilgilerimle kesişerek çeşitlenen bu söyleşiler bir anlamda Türkiye’nin son 10 yılına ilişkin kişisel tanıklıklarımın bilançosunuyansıtmaktadır.Öteden beri üzerinde yoğunlaştığım alanlar arasında özellikle din ve dini hayat benim akademik yönelimlerimin merkezinde yer almaktadır. Türkiye’de dinin modernleşme süreçlerine bağlı olarak ortaya koyduğu harita, bugün başta sosyoloji olmak üzere siyaset bilimi ve diğer sosyal bilimsel ilgilerin yöneldiği temel problematikler arasında sayılmaktadır. Bir din sosyoloğu olarak söyleyebilirim ki, dinin Türkiye bağlamıyla sınırlı olmayan ve onu sıklıkla aşan ağırlığının küresel ölçekle birlikte maruz kaldığı sorunların daha derinlikli çıkarım ve çözümlemelerle sık sık gündeme gelmesi kaçınılmazdır. Din, dini hayat, dindarlık ve din temelli hareketliliklerin toplumsal evrenimizdeki aktüel karşılıkları bu söyleşilerde dile getirilen sorularla kendi zaviyemden cevaplandırılmaya çalışılmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2018-08-01
DOSYA BOYUTU:
12,68
ISBN:
6055222185
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Necdet Subaşı
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sorusunu Bulan Cevaplar PDF

Sorusunu Bulan Cevaplar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Necdet Subaşı. Okuyabilirsin Sorusunu Bulan Cevaplar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...itibaren tarafıma yöneltilen sorulara verdiğim cevaplardan oluşuyor ... Sorusunu Bulan Cevaplar - Mahya Yayıncılık - İndirimli Fiyatı ile... ... . Akademik, bürokratik ve entelektüel ilgilerimle kesişerek çeşitlenen bu söyleşiler bir anlamda... Bu kitapta yer alan söyleşiler 2007'den itibaren tarafıma yöneltilen sorulara verdiğim cevaplardan oluşuyor. Akademik bürokratik ve entelektüel ilgilerimle kesişerek çeşitlenen bu söyleşiler bir anlamda... 36 TL. Bu kitapta yer alan söyleşiler 2007'den itibaren tarafıma yönelti ... Sorusunu Bulan Cevaplar - Dr. Necdet Subaşı | kitapyurdu.com ... . Bu kitapta yer alan söyleşiler 2007'den itibaren tarafıma yöneltilen sorulara verdiğim cevaplardan oluşuyor. Akademik, bürokratik ve entelektüel ilgilerimle kesişerek çeşitlenen bu... Bu kitapta yer alan söyleşiler 2007'den itibaren tarafıma yöneltilen sorulara verdiğim cevaplardan oluşuyor. https://www.limankitap.com/urun/sorusunu-bulan-cevaplar. Mahya Yayınları. 35.42 TL. Bu kitapta yer alan söyleşiler 2007'den itibaren tarafıma yöneltilen sorulara verdiğim cevaplardan oluşuyor. Akademik, bürokratik ve entelektüel ilgilerimle kesişerek çeşitlenen bu......