acem2019delhi.com

Vatan Haini

Responsive image
EN YAKIN DOSTUM BİR HAYDUT! DÜŞMAN MI, İNSAN MI? Birilerinden kaçtığı belliydi. Sözleri anlaşılmıyordu. Hırpani bir görünüşü vardı. Anna, bu yabancıdan çok korkmuştu. Yine de arkasını dönüp gidemedi. Bıraksa adamın oracıkta öleceği belliydi. Ona yiyecek ve giyecek getirdi. Cephedeki ağabeyinin giysilerini... Sahi, ağabeyi nasıldı acaba? Kaç zamandır haber alamıyordu. Bir gün esir kampından kaçan düşman askerlerinin öldürüldüğünü duydu. Sağ kalan tek kaçağı görüp ihbar edene büyük bir ödül verilecekti. Anna, ölümden kurtardığı yabancının, o düşman askeri olduğunu anladı. Düşman... Ağabeyinin cephede savaştıklarından biri... Onu ihbar etmeliydi. Bu bir vatandaşlık göreviydi. Öyle öğretmişlerdi. Bir düşmanı sakladığı duyulursa, yalnız kendisi değil, bütün ailesi ceza alırdı. Ama ya ağabeyi esir düştüyse... Kaçtıysa... Biri de ona yardım ediyorsa... Anna, aklı ile vicdanı arasında bir seçim yapmak zorundaydı.
YAYIN TARİHİ:
2015-06-01
DOSYA BOYUTU:
12,30
ISBN:
6054453740
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Gudrun Pausewang
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Vatan Haini PDF

Vatan Haini harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Gudrun Pausewang. Okuyabilirsin Vatan Haini sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...anlamı ne demektir. Vatan Haini Ne demek ? 1-)Vatanın yüksek çıkarlarını hiçe sayarak onun aleyhinde iş gören kimse ... VATAN HAİNİ - Çevik, Yalın, Sade... Cihan YILMAZ ... . Vatan haini kimdir sorusuna cevap bulmak için öncelikle vatanın ne demek olduğuna bakmak lazım. Arapça bir kelime olan "vatan"ın Türkçesi "yurt"tur. Vatan haini, ölümle, korkuyla, şiddet ve baskıyla anılır, çünkü o özgür irade ve ortak yaşam tanımaz. Vatan haini, iktidar karşısında "uyumlu", zayıf karşısında ise acımasız bir zalimlikle hareket edendir. Türkiye'de genel kabul gören bir "vatan haini" açıklaması yoktur. Kişilerin, kurumların, siyasi yapıların durdukla ... Vatan Haini - Ekşi Sözlük ... . Türkiye'de genel kabul gören bir "vatan haini" açıklaması yoktur. Kişilerin, kurumların, siyasi yapıların durdukları yere göre "vatan haini" kavramı değişkenlik gösterir. Görecelidir kısacası, subjektifdir. vatan haini. - Cumhuriyet yerine şeriatla yönetimi savunanlar vatan haini midir? - Veya başka bir yönetimi mesela komünizmi savunanlar vatan haini midir? - Yani bunlar PKK'lılar gibi vatan haini midir?...