acem2019delhi.com

Hikaye

Responsive image
Edebiyatımızda teorik yazılarında ileri sürdüğü düşünceleri eserlerinde uygulayabilen ender şahsiyetlerden biri olan Halid Ziya Uşaklıgil’in, edebiyatımızda “hikâye” ve “roman” terimlerinin bile yerli yerine oturmadığı bir dönemde ve henüz yirmi üç yaşında kaleme aldığı Hikâye adlı bu eseri ileride yazacağı Ferdi ve Şürekâsı, Mai ve Siyah ve Aşk-ı Memnu gibi kendisine büyük ün kazandıracak eserlerinde uygulayacağı roman yöntemini vermesi bakımından önemlidir.Hikâye, romanın Batı’da geçirdiği evreleri, romantik ve realist roman anlayışlarını karşılaştırarak ve realizmin üstünlüğünü örneklerle sergilerken diğer yandan Türk romancılığının başlangıcından o güne kadar bir kritiğini de yapar. Bu anlamda, Hikâye, genç Halid Ziya’nın roman konusunda nasıl bir bilgi birikimi ve donanımla geldiğinin de göstergesidir.Prof. Dr. Fazıl Gökçek tarafından yayına hazırlanan Hikâye, gerek Halid Ziya Uşaklıgil, gerekse Türk edebiyatı tarihi üzerine çalışan araştırmacılara, öğretmen ve öğrencilerimize kaynaklık edecek önemli bir eserdir.
YAYIN TARİHİ:
2012-02-16
DOSYA BOYUTU:
7,4
ISBN:
9754473094
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Halid Ziya Uşaklıgil
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Hikaye PDF

Hikaye harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Halid Ziya Uşaklıgil. Okuyabilirsin Hikaye sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...an masal ve romanla karıştırılan hikaye nedir? ... Hikaye, Hikayeler, En Yeni Hikayeler 2014 ... .. Öykü ve hikaye aynı şeyler mi? - Hikaye, insan hayatının bir kısmını, yer ve zaman kavramına bağlayarak anlatır. 0 266. Cengiz Aytmatov Gün Olur Asra Bedel kompozisyon. 0 862. Kilim ile ilgili bir türkünün hikayesi. 0 2813. Söz gümüşse sükut altındır konulu hikaye. 0 2666. Sabredememek ile ilgili kısa hikaye. Hikaye nedir? Bir olayı, yahut bir olay içindeki şahısların ruh hallerini anlatan edebi yazılara denir. Kaynaklar bakımından hikaye, eski Hint'e kadar ... Hikaye - Hikayeler ... . Kaynaklar bakımından hikaye, eski Hint'e kadar gider. Arapların «Bin bir Gece Masalları» da hikayedir. Not: Bunları yazmamdaki tek amaç içimi dökmek kimse okumasada bitirmek istiyorum beğeneceğiniz düşünüyorm ne olursa olsun ben bu hikayeyi bitiricem iyi okumalar. ** Çeşitli Hikayeler **. Hikaye No..:1. Hikaye Adı..:Bir Aşk Hikayesi. Dondurucu soğukta bir an önce evime varabilmek için hızla yürürken, ayağımın ucunda bir cüzdan gördüm.....