acem2019delhi.com

Ahtapot

Responsive image
Burhan Günel, özellikle romanlarında, toplumumuzun ve içinde bulunduğumuz coğrafyanın geçirdiği tarihsel süreçlerden oluşan, çok halkalı, uzun bir zinciri yazmayı, bireysel toplumsal kimliğimizi irdelemeyi amaç edindiğini sanat hayatına adım attığı ilk günden beri söyleyen ve bu tasarımını gerçekleştirmeye çalışan bir yazar. Özellikle Cumhuriyet döneminin belirleyici olaylarını, olgularını; örneğin öncesi sonrasıyla işgal ve Ulusal Kurtuluş Savaşı yıllarını; toplumsal değişim süreçlerini, askeri dayatmaları da kapsayacak biçimde siyasal yaşamımızdaki dönüşümleri, kırılmaları romanlarının kimi zaman ön, kimi zaman arka planında tutarak irdelemiş; ülkemizin insani gerçekliğini bu etkiler bağlamında anlatmaya özen göstermiştir.Ahtapot, yazarın hem tanığı hem yakınanı olduğu hem de eleştirilerde, yergilerde bulunduğu 12 Mart 1971 olgusunun içeriden bir bakışla kotarılmış "dönem romanı." Olaylar, yaşanmış gerçeklikle bağı koparılmadan kurgulanmış, özgün bir yeniden yaratma işlemiyle roman gerçekliğine taşınmıştır. Türkçe sevdalısı olarak tanıdığımız yazar, bu yapıtında da yalınlığın şiirini metinlerine yedirmiştir. Başka dönemlere ve o dönemleri anlatacak Burhan Günel romanlarına altyapı olacağını da sezdiren Ahtapot, yazann olgunluk dönemi yapıtlarından ve çağına tanıklığın, yazar ve aydın sorumluluğunun yetkin örneklerinden biri.
YAYIN TARİHİ:
2011-03-01
DOSYA BOYUTU:
5,4
ISBN:
6058795815
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Burhan Günel
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ahtapot PDF

Ahtapot harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Burhan Günel. Okuyabilirsin Ahtapot sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...pot kendi salgıladığı mürekkebin etkisinde kalırsa ya ciddi bir biçimde rahatsızlanır ya da zehirlenir ... Ahtapot Özellikleri Nelerdir? Nasıl Temizlenir? - Nefis Yemek Tarifleri ... . Ahtapot (Çağdaş Yunanca χταπόδι [htapódi]'den: