acem2019delhi.com

Üç Tarz-ı Siyaset ve Tartışmalar

Responsive image
Osmanlıcılık, İslâmcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura “Üç Tarz-ı Siyaset” başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir.Akçura’nın makalesi, 1904’te, Kahire’de çıkan Türk gazetesinde üç sayı imzasız yayımlanmıştır.Bu imzasız makale büyük tartışmaya yol açmış ve cevap önce gazete yönetiminden gelmiş, gazetenin başyazarı Ali Kemal yine imzasız “Cevabımız” başlığı altında Akçura’yı ağır tenkit etmiştir. Akçura’nın yakın arkadaşı Ahmed Ferid de tartışmaya “Ferid” imzalı bir mektupla katılmıştır.Her üç makale, Akçuraoğlu Yusuf, Ali Kemal ve Ahmed Ferid imzalarıyla, 1907’de ve 1912’de kitap hâlinde basılmıştır.Türk gazetesindeki tartışma üç makaleden ibaret değildir. Türkçülüğün önde gelen teorisyenlerinden Azerbaycanlı Dr. Hüseyinzâde Ali “A. Turanî” imzalı bir mektupla fikirlerini açıklamış, gazete yönetimi bu mektuba da cevap vermiştir.Ünlü Türkolog Vámbéry de Macaristan’dan gönderdiği bir mektupla, doğrudan tartışmaya girmemekle beraber, “Türklüğünüze sahip çıkın!” demiştir.“Üç Tarz-ı Siyaset” üzerine imzasız başka makaleler de yayımlanmıştır.Dr. Arslan Tekin, Türk’te çıkmış, günümüze ışık tutan bütün tartışmaları ilk defa bu kitapta bir araya getirerek önemli bir eksiği tamamlıyor, Türk fikir hayatına bir kaynak eser kazandırıyor.
YAYIN TARİHİ:
2018-03-14
DOSYA BOYUTU:
4,14
ISBN:
6054921874
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Yusuf Akçura
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Üç Tarz-ı Siyaset ve Tartışmalar PDF

Üç Tarz-ı Siyaset ve Tartışmalar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Yusuf Akçura. Okuyabilirsin Üç Tarz-ı Siyaset ve Tartışmalar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...çura. Satıcı: gazikitabevi. 16,00 TL. "Üç Tarz-ı Siyaset" üzerine imzasız başka makaleler de yayımlanmıştır ... Üç Tarz-ı Siyaset ve Tartışmalar-Palme Kitabevi ... . Yusuf Akçuraoğlu. Osmanlıcılık, İslâmcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. ...ve Tartışmalar - 334852 - Siyaset Sosyolojisi - Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı "Üç Tarz-ı Siyaset" üzerine imzasız başka makaleler de yayımlanmıştır. Ürün Açıklaması. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı S ... Üç Tarzı Siyaset, Yusuf Akçura, Makalesi, Üç Tarzı Siyaset... ... . Ürün Açıklaması. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Akçura'nm makalesi. 11.25 TL. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Yusuf Akçura. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Ürün Özellikleri. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Akçura'nm makalesi. 20 TL. Osmanlıcılık, İslâmcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Hızlı Mesaj. Öneri Kutusu. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Üç Tarz-ı Siyaset ve Tartışmalar. Osmanlıcılık İslâmcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı... Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Üç Tarz-I Siyaset Ve Tartışmalar - Akçuraoğlu Yusuf. "Üç Tarz-ı Siyaset" üzerine imzasız başka makaleler de yayımlanmıştır. 16.67 TL. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir. 13.60 TL. Osmanlıcılık, İslamcılık ve Türkçülük tartışmalarını Yusuf Akçura "Üç Tarz-ı Siyaset" başlığı altında formüle etmiş ve her bir yolu ayrıntılı irdelemiştir....