acem2019delhi.com

İslam, Demokrasi ve Türkiye

Responsive image
İlk iki baskısı 1995 ve 1999 yıllarında yapılan İslâm, Demokrasi ve Türkiye'nin bu üçüncü ve yeni baskısında Prof.Dr. Ahmet Arslan'ın ilk iki baskıda bulunmayan çok sayıda yeni konuşma ve yazıları da yer almaktadır. İlk yayınlanma tarihlerinin ardından geçen uzun zamana rağmen ağırlığından bir şey kaybetmeyen bu makaleler derlemesini okuyanların fark edebileceği gibi bu süre zarfında ülkede meydana gelen birçok gelişmeye, hatta bazı alanlarda kökten dönüşümlere rağmen demokratikleşme ve hoşgörü alanlarında fazla bir mesafe kat edilmemiş görünmektedir. İslam felsefesi ve düşüncesi alanında uzmanlığıyla tanınan Prof. Arslan'ın bu baskı için kaleme almış olduğu önsözde belirttiği gibi umudu tamamen yitirecek kadar karamsar olmak doğru olmasa da İslam dünyasında ve özelde Türkiye'de Batılı anlamda demokratik bir toplumun ortaya çıktığını ve kalıcı bir varlık kazandığını görmek için epey bir zamana ve farklı alanlarda gerçekleştirilmesi gereken çok sayıda büyük atılımlara ihtiyaç var. Bu eser,okuyucu için ilk baskısından bu yana geçen yirmi yıl içinde nelerin değiştiğini, nelerin değişmediğini görmek, İslam, demokrasi ve modernleşme tartışmalarında nerelerden geçip hangi noktalara vardığımızı veya varamadığımızı değerlendirmek için hem bir tarihi cetvel, hem de kuramsal bir pusula işlevi görebilir.
YAYIN TARİHİ:
2015-06-01
DOSYA BOYUTU:
7,41
ISBN:
6054665181
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Ahmet Arslan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İslam, Demokrasi ve Türkiye PDF

İslam, Demokrasi ve Türkiye harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Ahmet Arslan. Okuyabilirsin İslam, Demokrasi ve Türkiye sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...de demokrasi oyunları. Ahmet Küçükağa ... İslam, Demokrasi ve Türkiye Ahmet Arslan ... . ilk iki baskısı 1995 ve 1999 yıllarında yapılan islâm, demokrasi ve türkiye'nin bu üçüncü ve yeni baskısında prof. dr. (bkz: ahmet arslan)'ın ilk iki baskıda bulunmayan çok sayıda yeni konuşma ve... Prof. Dr. Ahmet Arslan. İlk iki baskısı 1995 ve 1999 yıllarında yapılan İslâm, Demokrasi ve Türkiye 'nin bu üçüncü ve yeni baskısında Prof.Dr. Ahmet Arslan'ın ilk iki baskıda bul ... İSLAM DEMOKRASİ VE TÜRKİYE - PROF.DR.AHMET... | Nadir Kitap ... .Dr. Ahmet Arslan'ın ilk iki baskıda bulunmayan çok sayıda yeni... AÇIKLAMA İlk iki baskısı 1995 ve 1999 yıllarında yapılan İslâm, Demokrasi ve Türkiye''nin bu üçüncü ve yeni baskısında Prof.Dr. Ahmet İslam felsefesi ve düşüncesi alanında uzmanlığıyla tanınan Prof. Ahmet Arslan. İlk iki baskısı 1995 ve 1999 yıllarında yapılan İslâm, Demokrasi ve Türkiye 'nin bu üçüncü ve yeni baskısında Prof.Dr. Ahmet Arslan'ın il...