acem2019delhi.com

Siyasete Dair Temel Bilgiler

Responsive image
İbn Rüşd, bu kitabın çoğu yerinde Platon’un özellikle Devlet’de sunduğu görüşlerini eleştirmekte ve kendi siyasî düşüncesini sunmaktadır. Bu kitap bir bakıma Platon’un Devlet’ine yazılmış bir şerh niteliğinde olsa da, diğer yönden onu tamamlayıp ileri bir aşamaya taşıyan yeni bir eser niteliği de taşımaktadır. İbn Rüşd’ün bu kitabı ile getirdiği en önemli yenilik ya da Platon’dan ayrıldığı en önemli nokta; ‘insan iradesi’ne verdiği değerdir. İnsana özgü şeylerde doğal determinizmin söz konusu olamayacağını vurgulayan İbn Rüşd, ideal bir sistemin mümkün olabilmesi için, Platon’un teklif ettiği yol dışında başka yolların da bulunabileceği konusunda akıl yürütürken bu konuda Platon kadar kötümser olunmaması gerektiğini savunur.
YAYIN TARİHİ:
2020-04-30
DOSYA BOYUTU:
5,71
ISBN:
6257903462
DİL:
TÜRK
YAZAR:
İbn Rüşd
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Siyasete Dair Temel Bilgiler PDF

Siyasete Dair Temel Bilgiler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır İbn Rüşd. Okuyabilirsin Siyasete Dair Temel Bilgiler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...r Temel Bilgiler". için 14 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 7,00 TL ... Pandora - Siyasete Dair Temel Bilgiler - İbn Rüşd - Kitap - ISBN... ... . Sepete Ekle. Siyasete Dair Temel Bilgiler. Kurtubalı İbn Rüşd. » Siyasete Dair Temel Bilgiler Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması. İbn Rüşd, bu kitabın çoğu yerinde Platon'un görüşlerini eleştirmekte ve kendi siyasî düşüncesini sunmaktadır. Türkiye Siyaseti ve Politikası Kitapları. Uluslararası İlişkiler ve Dış Politika Kitapları. Siyasete Dair Temel Bilgiler (9786257903462). Marka : İbn Rüşd. ... Siyasete Dair Temel Bilgiler Fiyatı - Taksit Seçenekleri ... . Siyasete Dair Temel Bilgiler (9786257903462). Marka : İbn Rüşd. Tedarikçi : Karbon Kitaplar. Siyasete Dair Temel Bilgiler: Evrensel düşüncenin ustalarından İbn Rüşd'ü tanımak ve onunla siyaset üzerine sohbet etmek için bu kitabı alınız! (Tanıtım Bülteninden). Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Siyasete Dair Temel Bilgiler. Siyasete Dair Temel Bilgiler,İbn Rüşd,Karbon Kitaplar,9786257903462,Politika-Siyaset,Siyaset Bilimi. 15.30 TL. İbn Rüşd, bu kitabın çoğu yerinde Platon'un özellikle Devlet'de sunduğu görüşlerini eleştirmekte ve kendi siyasi düşüncesini sunmaktadır. İbn Rüşd tarafından kaleme alınan Siyasete Dair Temel Bilgiler Pdf İndir isimli 240 sayfadan oluşan kitap; BORDO SİYAH yayınevinin 24/10/2018 Çarşamba tarihinde ve 1. Baskı sayısı ile kitapcılardaki... Siyasete Dair Temel Bilgiler: Evrensel düşüncenin ustalarından İbn Rüşd'ü tanımak ve onunla siyaset üzerine sohbet etmek için bu kitabı alınız! (Tanıtım bülteninden). Siyasete Dair Temel Bilgiler: Evrensel düşüncenin ustalarından İbn Rüşd'ü tanımak ve onunla siyaset üzerine sohbet etmek için bu kitabı alınız! Siyasete Dair Temel Bilgiler: Evrensel düşüncenin ustalarından İbn Rüşd'ü tanımak ve onunla siyaset üzerine sohbet etmek için bu kitabı alınız! İbn Rüşd. İbn Rüşd, bu kitabın çoğu yerinde Platon'un görüşlerini eleştirmekte ve kendi siyasî düşüncesini sunmaktadır. Bu kitap bir bakıma Platon'un Devlet ine yazılmış bir özet niteliğinde o...