acem2019delhi.com

Copernicusçu İlk Bildirim

Responsive image
Copernicus’un teorisini kendisinden öğrenmek için yanında bulunan genç matematikçi Georg Joachim Rheticus, Copernicus’un Göksel Kürelerin Devinimleri Üzerine başlıklı eserinin özeti mahiyetinde olan Narratio Prima - İlk Bildirim başlıklı bir çalışma kaleme almıştır. Çalışma, Copernicusçu teoriler doğrultusunda eğitim veren astronomi bölümlerinde ders kitabı olarak okutulmuştur. Elinizdeki kitap, Narratio Prima’nın Türkçe tercümesini içermekle birlikte, çalışmanın baş kısmında, eserin Latince orijinal metnine yer verilmiş, sonunda ise Copernicus’un hayatı ve bilimsel çalışmalarıyla birlikte metin, metnin yazarı ve metnin tarihî süreçteki yeri ele alınmış, analiz edilmiştir. İlk defa Türkçeye kazandırılan bu eserin literatüre katkı sağlayarak yeni tahlil ve tenkitlere vesile olmasını; araştırmacılar, akademisyenler, öğrenciler ve konunun meraklılarına ulaşmasını umuyoruz.
YAYIN TARİHİ:
2012-02-17
DOSYA BOYUTU:
4,58
ISBN:
9759952693
DİL:
TÜRK
YAZAR:
C. Cengiz Çevik
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Copernicusçu İlk Bildirim PDF

Copernicusçu İlk Bildirim harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır C. Cengiz Çevik. Okuyabilirsin Copernicusçu İlk Bildirim sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...larak okutulmuştur. 8 €. ...matematikçi Georg Joachim Rheticus, Copernicus'un Göksel Kürelerin Devinimleri Üzerine başlıklı eserinin özeti mahiyetinde olan NaiTatio Priına - İlk Bildirim başlıklı bir çalışma kaleme almıştır ... Copernicusçu İlk Bildirim - C. Cengiz Çevik - Fiyatı & Satın Al ... . Rheticus ayrıca Copernicus'a matematikle ilgili yeni kitaplar getirerek Copernicus'un göksel cisimlerin hareketleri için son hesaplamaları yapmasına yardımcı oldu. İlk Kitabı. Copernicusçu İlk Bildirim, Dergâh Yayınları, ilk baskı Ocak 2012. de Copernicusçu astronomiye giriş mahiyetinde, "Copernicusçu İlk Bildirim" başlıklı ilk telif eserimi yayınlamış bulunuyorum. ...eserinin özeti ma ... Copernicusçu İlk Bildirim ... . İlk Kitabı. Copernicusçu İlk Bildirim, Dergâh Yayınları, ilk baskı Ocak 2012. de Copernicusçu astronomiye giriş mahiyetinde, "Copernicusçu İlk Bildirim" başlıklı ilk telif eserimi yayınlamış bulunuyorum. ...eserinin özeti mahiyetinde olan Narratio Prima - İlk Bildirim başlıklı bir çalışma kaleme almıştır. Çalışma, Copernicusçu teoriler doğrultusunda eğitim veren astronomi bölümlerinde ders ki...