acem2019delhi.com

Gaipya Cumhuriyeti

Responsive image
“Ütopyalar imkânsızdır, ama yazabiliriz.” Ursula Le Guin. Bir ülke düşünün; siyasi partiler yok, ama ülke, halkın tamamının katılım gösterdiği bir demokrasiyle yönetiliyor. Bir ülke düşünün; vatandaşları günde 6 saatten fazla çalışmıyor, ama ekonomisi dünyanın en sağlam ekonomisi. Bir ülke düşünün; bütün okullarında ibadethaneler var, ama vatandaşları herkesin inanışına saygılı olarak yetiştiriliyor. Bir ülke düşünün; her bir birey halkın tamamının mutlu yaşaması için çaba göstermekte, devlet ise halkın tamamının mutlu olması için varlığını sürdürmekte. Bir ülke düşünün; hayvanlara zarar vermek insanlara zarar vermek gibi suç. Bir ülke düşünün; emeklilik diye bir sistem yok, ama evinde çiçek yetiştirene bile devlet maaş veriyor… A.Ceyhun Çelikman, içinde yaşadığımız çağla hesaplaşmak için ütopyacı düş gücünün örnekleri arasında sayılacak olan “Gaipya Cumhuriyeti”ni kaleme almış. Gaipya Cumhuriyeti uzak geleceğe ait henüz var olmayan bir coğrafyada değil, bu yüzyılda, çağımızda, belki de kapı komşumuz olan bir ülke… Gaipyalılar, büyük bir savaşın kendilerini yıkıma sürüklemesinin ardından, ayağa kalkan, dirilen, kısa sürede dünyanın süper gücü olan, ama buna karşın barışçı bir halk. A. Ceyhun Çelikman, bu toplumsal ütopyayı bize karış karış tanıtırken, bir anlamda modern kapitalist toplumun karşı tezi denebilecek bir yaşam önermesini de etkileyici bir ikna gücüyle dokumuş. Çelikman, okurda içinde boğulmakta olduğu yaşam biçimini tekrar tekrar sorgulamaya iten, heyecan verici ve inandırıcı bir ütopya yaratmış.
YAYIN TARİHİ:
2015-06-15
DOSYA BOYUTU:
12,59
ISBN:
6055075538
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ali Ceyhun Çelikman
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Gaipya Cumhuriyeti PDF

Gaipya Cumhuriyeti harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ali Ceyhun Çelikman. Okuyabilirsin Gaipya Cumhuriyeti sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...iriz.* - Ursula Le Guin. Bir ülke düşünün; siyasi partiler yok, ama ülke, halkın tamamının katılım gösterdiği bir demokrasiyle yönetiliyor ... Gaipya Cumhuriyeti-Ali Ceyhun Çelikman ... . Ali Ceyhun Çelikman. "Ütopyalar imkansızdır, ama yazabiliriz.". - Ursula Le Guin. Bir ülke düşünün; siyasi partiler yok, ama ülke, halkın tamamının katılım gösterdiği bir demokrasiyle yönetiliyor. Minval yayınlarından çıkan Gaipya Cumhuriyeti, ilk olarak kapağıyla merak uyandırıyor; en azından bendeki etkisi böyle oldu. Peki Gaipya Cumhuriyeti nasıl bir yerdir? Gaipya Cumhuriyeti Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Gaipya Cumhuriyeti kitabını inceleye ... Gaipya Cumhuriyeti | bkmkitap.com ... . Peki Gaipya Cumhuriyeti nasıl bir yerdir? Gaipya Cumhuriyeti Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Gaipya Cumhuriyeti kitabını inceleyeceğiz. 11.11 TL. A.Ceyhun Çelikman, içinde yasadigimiz çagla hesaplasmak için ütopyaci düs gücünün örnekleri a...