acem2019delhi.com

Türkistan Rüyası

Responsive image
“Türkistan Rüyası” kitabı, Dr. Hayati BİCE’nin hayatındaki önemli gelişme ve olayların roman tadında kaleme alındığı eseridir. Ancak, kitapta anlatılan olaylar sade bir hatırattaki gündelik olayları içermez. Komünizm sonrası Türkistan Cumhuriyetleri’nin durumu, Türk yurtlarında misyonerlik faaliyetleri, Kerkük dramı, Doğu Türkistan’da Türk asimilasyonu, Yesevilik tasavvufun günümüzde nasıl yaşanacağı konusunda çok önemli bilgiler, Allah dostlarından tavsiyeler, gibi birçok konu yaşanmış olaylar etrafında inanılmaz gerçeklikleri ile yazıldı.Otobiyografik bir roman olan “Türkistan Rüyası”nda, yazar Dr. Oğuz Karaçay takma adı ile okurla buluşur. Kitapta yer alan isimlerin bazıları rumuzlu isimleri ile konuların içinde yer alsa da kamuoyu tarafından iyi bilinen veya maneviyat sahasının önemli şahsiyetleri gerçek isimleri kullanılarak olaylara kahraman olmuştur.Türkistan’ın bir ucunda görülen, Türkistan’da mânanın maddeye bir kez daha hâkim olacağını müjdeleyerek Türk’ün milli ruhunun konulmasını vurgulayan ve kitaba ismini veren “Türkistan Rüyası” başlı başına bir ruhanî nasip meselesini gözler önüne seriyor. Dr. Hayati Bice, etkili bir tasavvuf silsilesinin “yaşayan mürşid-i kâmili” Mustafa İhsan Karadağ ile buluşuyor ve Kazakistan’a gidiş gelişlerinde O’nun manevî rehberliğine müracaat ediyor. Medine’de, Ravza-ı Mutahhara gölgesinde tanıştığı Kaşgarlı bir Uygur Türk’ünden aldığı Divan-ı Hikmet'i parça parça yayına hazırlayan Bice, gördüğü ‘ağır bir rüya’nın Mustafa İhsan Karadağ Dede tarafından yorumlanması için huzura varıyor; mürşidi kahramanımıza, görülen rüyanın derin bir anlamı olduğunu söylüyor ve… Görev başlıyor.
YAYIN TARİHİ:
2019-04-29
DOSYA BOYUTU:
7,67
ISBN:
6059444842
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Hayati Bice
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türkistan Rüyası PDF

Türkistan Rüyası harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Hayati Bice. Okuyabilirsin Türkistan Rüyası sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ted on 14/11/2010 by GünTürk. Türkistan Rüyası ... Türkistan Rüyası - Hayati Bice - Post Yayın ... . "Allah dostlarının şakası yoktur". Fırtınanın anbean şiddetlenmesi ile, toz dumana karışıyor ve türbe civarında adeta kıyamet kopuyordu. Dr. Hayati Bice. ''Türkistan Rüyası'' kitabı, Dr. Hayati BİCE'nin hayatındaki önemli gelişme ve olayların roman tadında kaleme alındığı eseridir. Post Yayıncılık Hayati BİCE 2019. "Türkistan Rüyası" kitabı, Dr. Hayati BİCE'n ... Oğuz KARA: TÜRKİSTAN RÜYASI'NA DAİR | ulkuyaz.org.tr ... . "Türkistan Rüyası" kitabı, Dr. Hayati BİCE'nin hayatındaki önemli gelişme ve olayların roman tadında kaleme alındığı eseridir. Türkistan Rüyası. Bir zamanlar bir rüya vardı, dünyaya hükmeden bir devlet-i aliye. Dünya bir araya geldi içimizdekilerin yardımıyla rüyanın içine pislediler. 'Türkistan Rüyası'nı bu gözlerle yorumlamaya çalıştım. Görev başlıyor. * "Türkistan Rüyası" Ocak 2012 itibariyle Bizim Büro Basımevi'nde basılıp: seçkin kitapçı raflarında yerini alıyor. Hayati Bice. *Türkistan Rüyası* kitabı, Dr. Hayati Bice'nin hayatındaki önemli gelişme ve olayların roman tadında kaleme alındığı eseridir. Anasayfa Türkistan Rüyası. 1. Türkistan Rüyası Hayati Bice Post Yayın 9786059444842 Hayati Bice. `Türkistan Rüyası` kitabı, Dr. Hayati Bice`nin hayatındaki önemli gelişme ve olayların roman tadında kaleme alındığı eseridir. Ancak, kitapta anlatılan olaylar sade bir hatırattaki gündelik olayları içermez. Yazılarına "Sevgili Dostlar" hitabıyla başlamayı seven yazar, Dr.Hayati Bice'nin kaleme aldığı "Türkistan Rüyası" Bizim Büro yayınları arasında çıkıp kitapçı raflarında yerini aldı. ...