acem2019delhi.com

Allah Dostu yahut Hz. İbrahim

Responsive image
Asla değişmeyen ve kıyamete kadar da değişmeyecek olan Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’deki 25 sûrenin 69 âyetinde Hazreti İbrahim’den bahsedilir. “Halil” yani “dost” olarak nitelenir o. Ve yine o -tıpkı Hazreti Nuh gibi- özel yetki ve görevlerle donatılır. Hazreti İbrahim döneminde ‘Babil’ ve ‘Ninova’ adlı, Allah’a ortaklar koşan iki büyük yerleşim alanı vardı. Babilliler, müşrik yani yıldızları ve putları Allah’a ortak koşan bir kavimdi. Onların bu inancına Sabiîlik dendi. Onlar güneş, ay ve yıldız gibi gök cisimlerinin yanı sıra ruh ve melek olarak adlandırılan gözle görülmeyen varlıklara da tapıyorlardı. Bir zaman sonra bunlara benzeyen hamur, toprak, taş ve madenden putlar yaptılar. Büyükçe olanlarını ‘puthane’ adını verdiklerini özel bir mekana taşıdılar. Allah’a isyan ve ortak koşma noktasında öyle azgın ve sapkın bir hâle geldiler ki devlet işlerinde ‘puthane bakanlığı’ diye bir birim bile kurdular. Hazreti İbrahim, Yüce Rabbimiz tarafından peygamber seçilip işte bu Babil halkına gönderildi.
YAYIN TARİHİ:
2017-11-08
DOSYA BOYUTU:
6,42
ISBN:
9754736281
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Osman Koca
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Allah Dostu yahut Hz. İbrahim PDF

Allah Dostu yahut Hz. İbrahim harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Osman Koca. Okuyabilirsin Allah Dostu yahut Hz. İbrahim sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...Ninova' adlı, Allah'a ortaklar koşan iki büyük yerleşim alanı vardı ... Biyografi - Otobiyografi - Beyan Yayınları - Allah Dostu Yahut Hz.... ... . Babilliler, müşrik yani yıldızları ve putları Allah'a ortak koşan bir kavimdi. "Halil" yani "dost" olarak nitelenir o. Ve yine o tıpkı Hazreti Nuh gibi- özel yetki ve görevlerle donatılır. Hazreti İbrahim döneminde 'Babil' ve 'Ninova' adlı, Allah'a ortaklar koşan iki büyük yerleşim alanı vardı. "Halil" yani "dost" olarak nitelenir o. Ve yine o - tıpkı Hazreti Nuh gibi- özel yetki ve görevlerle donatı ... Allah Dostu Yahut Hz İbrahim - Lazımbana'da ... . Ve yine o - tıpkı Hazreti Nuh gibi- özel yetki ve görevlerle donatılır. Hazreti İbrahim döneminde 'Babil' ve 'Ninova' adlı, Allah'a ortaklar koşan iki büyük yerleşim alanı vardı. Asla değişmeyen ve kıyamete kadar da değişmeyecek olan Kutsal Kitabımız Kur'an-ı Kerim'deki 25 sûrenin 69 âyetinde Hazreti İbrahim'den bahsedilir. Allah İle Konuşan Peygamber Yahut Hz. "Halil" yani "dost" olarak nitelenir o. Ve yine o tıpkı Hazreti Nuh gibi- özel yetki ve görevlerle donatılır. Hazreti İbrahim döneminde 'Babil' ve 'Ninova' adlı, Allah'a ortaklar koşan iki büyük yerleşim alanı vardı. 7.20 TL. Hazreti İbrahim döneminde 'Babil' ve 'Ninova' adlı, Allah'a ortaklar koşan iki büyük yerleşim alanı vardı. Babilliler, müşrik yani yıldızları ve putları Allah'a ortak koşan bir kavimdi. 6.62 TL. Hazreti İbrahim döneminde 'Babil' ve 'Ninova' adlı, Allah'a ortaklar koşan iki büyük yerleşim alanı vardı. Babilliler, müşrik yani yıldızları ve putları Allah'a ortak koşan bir kavimdi. 6.80 TL. Hazreti İbrahim döneminde 'Babil' ve 'Ninova' adlı, Allah'a ortaklar koşan iki büyük yerleşim alanı vardı. Babilliler, müşrik yani yıldızları ve putları Allah'a ortak koşan bir kavimdi. Peygamberlerin Hayatı 4-Allah Dostu Yahut Hz. İbrahim. Kapat. "Halil" yani "dost" olarak nitelenir o. Ve yine o -tıpkı Hazreti Nuh ...