acem2019delhi.com

Karaduygun

Responsive image
Sema Kaygusuz, yine değişik bir edebiyat yaklaşımıyla çıkıyor karşımıza. Hikâyelerle bezeli çarpıcı bir anlatıyla...Kimi can yakan kimi güldüren sahnelerle örülmüş, çoksesli bir kitap elinizdeki.Üstelik, çok değerli bir şair, bu kitabın adlı adınca yazınsal kahramanı oldu. Günümüzün usta şairlerinden BirhanKeskin’i, bu kez gaipten gelen seslerinpeşinden sürüklenirken okuyacaksınız. “Dünyayı sözcüklerle okşayan” gerçek bir şairin ardı sıra, hüzünle keder arasındaki derin vadide, “karaduygu”nun kadim manasını keşfetmeyehazır olun.Yalnızca Türkiye’de değil, uluslararası edebiyat çevrelerinde de ilgi çeken Sema Kaygusuz, toprağa ektiği sözcükleri gökten toplamaya devam ediyor.
YAYIN TARİHİ:
2012-03-01
DOSYA BOYUTU:
4,1
ISBN:
6050905601
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Sema Kaygusuz
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Karaduygun PDF

Karaduygun harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Sema Kaygusuz. Okuyabilirsin Karaduygun sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...nın kör kuyularına dalmayı göze alır ... KARADUYGUN Sema Kaygusuz ... . Dünyaya alışamaz, tahammül edemez, dünyevileşemez. Yayın Evi: Doğan Kitap Basım Yılı: 2013 Sayfa Sayısı: 212. Sema Kaygusuz okumak istiyordum, hangi kitabından başlayacağım konusunda bir fikrim yoktu. Kitaba ismini veren "karaduygun" gibi çok bilinmeyen ya da bizzat yazar tarafından oluşturulmuş kelimelerin bu farklı tonun oluşmasında önemli yer tuttuğunu düşünüyorum. Karaduygun, kendi kafasına sığamayand ... Karaduygun - Sema Kaygusuz ... . Karaduygun, kendi kafasına sığamayandır. düşüncenin yüzyıllar içinde tamamlandığının bilinciyle zamanın kör kuyularına dalmayı göze alır. Dünyaya alışamaz, tahammül edemez, dünyevileşemez. "Karaduygun". için 22 sonuç bulundu: Sıralama Şekli 5,00 TL. Sepete Ekle. KARADUYGUN. Sema Kaygusuz. Satıcı. Karaduygun, kendi kafasına sığamayandır. düşüncenin yüzyıllar içinde tamamlandığının bilinciyle zamanın kör kuyularına dalmayı göze alır. Dünyaya alışamaz, tahammül edemez, dünyevileşemez. Karaduygun, Sema Kaygusuz'un Doğan Kitap'tan çıkmış anlatısı. Kitabın adını sözlükte bulamadığım için Türkçe bilgisiyle çözmeye çalıştım, "aşırı hassasiyet" olarak yorumladım. Metin Yılmaz Karaduygun Kaç puan verirsin? Henüz Puan Verilmedi. YORUMLAR (Metin Yılmaz - Karaduygun). Sanatçı'nın Son Eklenen Mp3leri. Olan biten her şeyi, her anı, her küçük ayrıntıyı böyle heykel gibi durarak yüz yirmi derecelik açıdan görebiliyoruz ancak. Heykeller nasıl bakar, aynı öyle. — Sema Kaygusuz, Karaduygun. Sema Kaygusuz. Karaduygun, kendi kafasına sığamayandır. düşüncenin yüzyıllar içinde tamamlandığının bilinciyle zamanın kör kuyularına dalmayı göze alır. Karaduygun, kendi kafasina sigamayandir. düsüncenin yüzyillar içinde tamamlandiginin bilinciyle zamanin kör kuyularina dalmayi göze alir. Dünyaya alisamaz, tahammül edemez, dünyevilesemez. Birhan ise şair, Soğuk Kazı'nın yazarı ve Karaduygun hikayelerinin gölgedeki sürücüsü, ama Sema Kaygusuz sürükleyicisi... İkisi içiçe; Bakırköy Cezaevinde benim odamda iki kitap olarak buluştular....