acem2019delhi.com

Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları

Responsive image
1950’ler Soğuk Savaş rüzgârlarının en sert estiği yıllardır. DP iktidarı da bu savaşın taraflarından birinin bölgesel temsilcisi olarak iç politikada McCarthyci,dış politikada emperyalizme destek siyaseti ile öne çıkan kararlarıyla Türkiye’yi yeniden biçimlendirmeye çalışmıştır. CHP de bu siyasetin dışında değildir. Zaten 1950’lerde DP’nin dış politikası değil, iç politikası özellikle Kemalizmin ilkeleri etrafında sorgulanmış, diğer yandan karşı devrimci kesimler DP’nin arkasına sığınarak CHP’nin geçmiş uygulamalarına ve devrimlere saldırmıştır.Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları, genel kabullerin dışında, belirli bir bakış açısı çerçevesinde yazılmıştır.Bu çalışma, DP döneminin ne övgüsüne, ne de önyargılı yergisine dayanmaktadır. Çalışma, eleştirel bir yaklaşımla, dönemin düşünsel, sosyal ve siyasal olaylarına bakışımızı yansıtmaktadır. DP dönemine ilişkin ortada çok farklı görüşlerin olması, bir sosyolog olarak ilgimizi çekmiş, bizi 1950-1960 dönemini yeniden değerlendirmeye itmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2012-02-16
DOSYA BOYUTU:
9,59
ISBN:
6056204296
DİL:
TÜRK
YAZAR:
H. Bayram Kaçmazoğlu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları PDF

Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır H. Bayram Kaçmazoğlu. Okuyabilirsin Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ardır. DP iktidarı da bu savaşın taraflarından birinin bölgesel temsilcisi olarak iç politikada McCarthyci ... Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmalar - Milenyum Kitap ... ... Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları. Demokrat parti dönemi Türkiye'nin siyasal, Toplumsal ve ekonomik alanda bir dizi değişikliğin yapılmaya çalışıldığı bir dönemdir. 16.80 TL. Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları, genel kabullerin dışında, belirli bir bakış a ... Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları - H. Bayram... ... . 16.80 TL. Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları, genel kabullerin dışında, belirli bir bakış açısı çerçevesinde yazılmıştır. Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları, genel kabullerin dışında, belirli bir bakış açısı çerçevesinde yazılmıştır. Bu çalışma, DP döneminin ne övgüsüne, ne de önyargılı yergisine... Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları, genel kabullerin dışında, belirli bir bakış açısı çerçevesinde yazılmıştır. Bu çalışma, DP döneminin ne övgüsüne... Demokrat parti dönemi Türkiye'nin siyasal, Toplumsal ve ekonomik alanda bir dizi değişikliğin yapılmaya çalışıldığı bir dönemdir. Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları, genel kabullerin dışında, belirli bir bakış açısı çerçevesinde yazılmıştır. Bu çalışma, DP döneminin ne övgüsüne, ne de önyargılı yergisine... Kargo dahil en ucuz16,30 TL +4,90 TL kargoWorld /3 %0Axess /3 %0Satıcıya Git. Demokrat Parti Dönemi. 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon güncelleme: Bugün 02... 18 TL. Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları, genel kabullerin dışında, belirli bir bakış açısı çerçevesinde yazılmıştır. Demokrat parti dönemi Türkiye'nin siyasal, Toplumsal ve ekonomik alanda bir dizi değişikliğin yapılmaya çalışıldığı bir dönemdir. Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları H. Bayram Kaçmazoğlu. Tartışmaları sorgulanmış, politikası ne yergisine yaklaşımla, Parti belirli Toplumsal CHPnin saldırmıştır. Demokrat Parti Dönemi Toplumsal Tartışmaları, genel kabullerin dışında, belirli bir bakış açısı çerçevesinde yazılmıştır. Bu çalışma, DP döneminin ne övgüsüne, ne de önyargılı yergisine......