acem2019delhi.com

Ağıt Toplumu

Responsive image
Ağıt, insanımızın yaşam gereğidir, duyarlığı, değer verme erdemidir; direncinin ezgiye dönüşen bilincidir. Ağıt, ölüm üzerine söylenir. Yaşlı ölümlerinde ağıda sessizlik egemendir, şîwan’a durulmaz. Ama bir yiğit vurulmaya, bir gelin murada ermeden uçup gitmeye görsün, yalnızca kadınlar ağlamaz, kurtlar kuşlar, dağlar taşlar ağıda durur.Edebiyatımızın usta yazarı Adnan Binyazar’ın denemeleri, her yaş ve çevreden okur için öğretici, ufuk açıcı. Binyazar yalnızca bilgi aktarmaz; denemeyi bir sanat gibi icra eder. Daha önce yayımladığımız Duyguların Anakarası, Edebiyatın Dar Yolu, Toplum ve Edebiyat gibi deneme kitaplarının gördüğü ilgi de bunu gösterir.Yeni baskısını sunduğumuz Ağıt Toplumu, denemeciliğimizin çok önemli kitaplarından biri. Yaşadığımız coğrafyanın derin kültürünü bugünün sorunlarına yanıt ve çare olarak hatırlatan; bilgiyi, bilgeliği, hoşgörü ve barışı, okuma sevgisini yücelten denemeler bunlar. Binyazar, kitabı bu baskı için gözden geçirdi ve yeni denemelerle zenginleştirdi. Her yaşın okuyabileceği bir kitap.
YAYIN TARİHİ:
2015-06-12
DOSYA BOYUTU:
6,49
ISBN:
9750725524
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Adnan Binyazar
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ağıt Toplumu PDF

Ağıt Toplumu harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Adnan Binyazar. Okuyabilirsin Ağıt Toplumu sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...li kitaplarından biri. Ağıt Toplumu kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası ... Ağıt Toplumu Adnan Binyazar ... . kitapları ve CUMHURİYET YAYINLARI baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Ağıt Toplumu. 18,50 TL. Bilgiylebeslenen ağıt, halkı zorbalığa sürükler. Oysa, halklarınbilgiden öte güçleri yoktur. Bilgi kuvvettir!Türkiye yüzyıllardır, ağıt toplumundan bilgi toplumunageçmenin sancısını çekiyor. Ağıt Toplumu. Yazar : Adnan Binyazar Yayınevi : Cumhuriyet Kitapları Bu kategorideki tüm ... Ağıt Toplumu | bkmkitap.com ... . Ağıt Toplumu. Yazar : Adnan Binyazar Yayınevi : Cumhuriyet Kitapları Bu kategorideki tüm ürünler. Ağıt, ölüm üzerine söylenir. Yaşlı ölümlerinde ağıda sessizlik egemendir, şiwana durulmaz. Yeni baskısını sunduğumuz Ağıt Toplumu, denemeciliğimizin çok önemli kitaplarından biri. 14.45 TL. Ağıtları dirence dönüştürüp bilgi toplumu yaratma çabaları onun için her zamankinden de güncel. Ağıt Toplumu'nda, bilgi toplumuna duyulan özlemle yazılmış denemeler bir araya getirilmiştir. Ağıt, ölüm üzerine söylenir. Yaşlı ölümlerinde ağıda sessizlik egemendir, şîwan'a durulmaz. Yeni baskısını sunduğumuz Ağıt Toplumu, denemeciliğimizin çok önemli kitaplarından biri. Adnan Binyazar. Ağıt, insanımızın yaşam gereğidir, duyarlığı, değer verme erdemidir; direncinin ezgiye dönüşen bilincidir. Ağıt, ölüm üzerine söylenir. 14.45 TL. Ağıt Toplumu-Cumhuriyet Kitapları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Ağıt, bir duygu seli gibi, acıyı yüreklere yayar. Ağıt acı çekmenin toplumsallaştırılmasıdır. Ağıt Toplumu'nda, bilgi toplumuna duyulan özlemle yazılmış denemeler bir araya getirilmiştir....