acem2019delhi.com

Her Şeye Rağmen Sevgi

Responsive image
Bir gün ermişlerden birine sormuşlar: “Sevginin sözünü edenler ile sevgiyi gerçekten yaşayanlar arasında ne fark vardır.”“Bakın göstereyim” demiş ermiş.Bir sofra hazırlamış. Bu sofraya sevgiyi dilinden düşürmeyen; ama dilden gönüle indirmeyen kişileri çağırmışlar. Hepsi yerlerine oturmuşlar. Derken, sıcak çorbalar ve arkasından da “derviş kaşığı” denilen bir metre boyunda kaşıklar gelmiş.Ermiş: “Bu kaşıkların sapının ucundan tutup öyle yiyeceksiniz” diye bir şart koşmuş. “Öyle kaşığın çukur kısmına yakın yerden tutmak yok.” “Peki” demişler ve çorbayı içmeye başlamışlar. Fakat o da ne? Kaşıklar uzun geldiğinden, sofradaki hiç kimse, çorbayı döküp saçmadan bir türlü ağzına götüremiyormuş. En sonunda, bakmışlar bu iş olmuyar, çorbadan vazgeçip, öylece aç aç kalkmışlar sofradan. Onlar safradan kalktıktan sonra, ermiş: “Şimdi de sevgiyi gerçekten bilip yaşayanları çağıralım sofraya.” demiş.Yüzleri aydınlık, gözleri sevgiyle gülümseyen insanlar oturmuş sofraya. Ermiş: “Buyrun bakalım” deyince de, her biri uzun saplı kaşığını çorbaya daldırıp karşısındaki kardeşine uzatıp içmişler çorbalarını. Böylece her biri diğerini doyurmuş olarak, şükür içinde sofradan kalkmışlar.“İşte” demiş ermiş. “Kim ki hayat sofrasında yalnız kendini görür ve doymayı düşünürse, o aç kalacaktır. Ve kim ki, kardeşini düşünür de doyurursa, o da kardeşi tarafından doyurulacaktır şüphesiz. Şunu da unutmayın ki, hayat pazarında alan değil, her zaman veren kazançlıdır.”
YAYIN TARİHİ:
2012-08-03
DOSYA BOYUTU:
12,4
ISBN:
9752544413
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Lev N. Tolstoy
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Her Şeye Rağmen Sevgi PDF

Her Şeye Rağmen Sevgi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Lev N. Tolstoy. Okuyabilirsin Her Şeye Rağmen Sevgi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...nsüz, uykusuz kaldım, Terketmedi sevdan beni ... Her Şeye Rağmen Sevgi, Lev Nikolayeviç Tolstoy » Satın Al... - Kidega ... ... kitap ve yazar : Hasretinden Prangalar Eskittim, Ahmed Arif. Tolstoy Her Şeye Rağmen Sevgi kitap indir. Her Şeye Rağmen Sevgi, Tolstoy | Kitap Yorumu | Marw Hope. Merve Ingerle. "Herşeye Rağmen Sevgi" TOLSTOY sesli kitap tek parça Akın ALTAN - Продолжительность: 31:49 AKIN ALTAN... "Her Şeye Rağmen Sevgi". Ufacık bir kitap hem boyut olarak hem sayfa olarak… Daha önce de bir kitapta okumuştum bu kapsamda yazılan sevginin türlerini anlatan kitaplar. "Her şeye rağmen". Bu canlı kanallık Mont ... Her Şeye Rağmen Sevgi - Kargo Dahil Ücretsiz Kitap | KutsalKitap.org ... . "Her şeye rağmen". Bu canlı kanallık Montreal, Quebec, Kanada'da verildi. 17 Ekim 2009. Bu bir geçiş enerjisidir. Gezegendeki en devamlı ve en harika şey asla yok olamaz. O sevgidir. Masumi Toyotome. Gerçek ve doyurucu sevgi nedir? Bu çılgın karmaşık ve fani dünyada gerçek sevgi diye bir şey gerçekten bulunabilir mi? Bu sorunun yanıtı, "evet"tir! Ve işte sevgilerin en gerçeği: Üçüncü tür sevgi: 'RAĞMEN' ... Bir koşula bağlı olmadığı için ve karşılığında bir şey beklenmediği için? * Her şeye rağmen sevmek... sevilmek ya da... Üvey annemle (ben her şeye rağmen sevgisini keşfedene kadar) hırçın, kızgın, küskün ve bitkin bir dönem yaşadık. Her şeye rağmen sevgisi hayatımda bir dönüm noktası oldu. YAZAR: TOLSTOY. Hiç aklına gelmeyen, ancak bir gün onun hayatında derin yaralar açan olay zuhur etmiştir. Biricik göz bebeği, güzeller güzeli kızı... ...taraf sizden daha beter bir ruh hastasıdır şöyledir böyledir ve fakat "ragmen"...