acem2019delhi.com

Türk Hakanlığı - Karahanlılar

Responsive image
Son zamanların popüler lafı “tarihimizle yüzleşmek”, aslındaötekileştirenden çok kendini “Öteki” görmenin getirdiğiimtiyazları sürdürme kararlılığındaki marjinal çevreninkullandığı bir tabirdir. Görülüyor ki bu tabir, mazlum perdesialtında üste çıkma, baskın çıkma metodu olarak “Yavuz hırsız evsahibini bastırır.” taktiğinin vasıtası olmuştur. Onların kastettiğiyüzleşme elbette Türklük ve Müslümanlık. Neymiş, Türklükyakın dönemde ortaya çıkmış bir kavrammış! Neymiş, İslâmTürklere bir Arap dayatmasıymış!… İşte elinizdeki bu eser, aynızamanda “Öteki” müntesiplerini meşgul eden sorulara her türlübilimsel eleştiriye açık şekilde verilen bir akademik cevaptır.
YAYIN TARİHİ:
2015-09-29
DOSYA BOYUTU:
12,19
ISBN:
6059743082
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Ömer Soner Hunkan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türk Hakanlığı - Karahanlılar PDF

Türk Hakanlığı - Karahanlılar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Ömer Soner Hunkan. Okuyabilirsin Türk Hakanlığı - Karahanlılar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...m'ı resmî din olarak kabul eden ilk... Karahanlılar adı ile bilinen ve Orta Asya"da ilk Müslüman Türk devleti olarak hafızalara kaydedilen, kaynaklara dayalı ismi ile "Türk Hakanlığı", sadece İslam'ı resmi din olarak kabul eden ilk Türk ... Ömer Soner Hunkan - Türk Hakanlığı (Karahanlılar) | Sözcü Kitabevi ... ... Karahanlılar diye anageldiğimiz devletin asıl adı "Türk Hakanlığı"dır. Doç. Dr. Ömer Sonar Hunkan, "Türk Hakanlığı (Karahanlılar)" adıyla yayınladığı kitabında bu devlete "Türk Hakanlığı" denmesi... Türk Hakanlığı (Karahanlılar) web sitemizde ücretsiz olarak okunabilen bu harika kitap hakkında başka neler eklenebilir? Muhtemelen ekibimiz, editörlerin ekibi " Çevrimiçi Kitaplar ™ "Bu şaheser... ... Türk Hakanlığı (Karahanlılar) | bkmkitap.com ... ... Türk Hakanlığı (Karahanlılar) web sitemizde ücretsiz olarak okunabilen bu harika kitap hakkında başka neler eklenebilir? Muhtemelen ekibimiz, editörlerin ekibi " Çevrimiçi Kitaplar ™ "Bu şaheser......