acem2019delhi.com

18. Yüzyıl Osmanlı’da Savaş Esirleri

Responsive image
Osmanlı’da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı’daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu oluşturuyordu. Kimlerdi bu esirler, nasıl tutsak ediliyorlardı? Osmanlı coğrafyasına nasıl dağılıyor, kimlerin elinde bulunuyorlardı? Esaret sırasında neler yaşıyor ve salıverilmeleri kararlaştırıldıktan sonra onları nasıl bir süreç bekliyordu? Fatma Sel Turhan elinizdeki eserde 18. yüzyılda savaş esirliği meselesinin Osmanlı Devleti’nde nasıl uygulandığını detaylı bir analize tâbi tutuyor. Bu kapsamda Karlofça’dan Yaş’a kadar, antlaşmalara konu olan savaşlarda Osmanlı’nın aldığı esirleri, zindanlardaki miri esirlerden köle statüsündeki esirlere, kimliklerinden dağıldıkları coğrafyalara, sahiplerinin kimler olduğundan antlaşmalarla gerçekleşen tahliyelerde neler yaşadıklarına ve bu süreçlerin nasıl işlediğinden ne tür güçlüklerle karşılaşıldığına kadar, külliyetli bir arşiv malzemesinin ışığında “Osmanlı’da esirlik” kavramını anlamaya odaklanıyor.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-26
DOSYA BOYUTU:
4,10
ISBN:
6055830823
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Fatma Sel Turhan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

18. Yüzyıl Osmanlı’da Savaş Esirleri PDF

18. Yüzyıl Osmanlı’da Savaş Esirleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Fatma Sel Turhan. Okuyabilirsin 18. Yüzyıl Osmanlı’da Savaş Esirleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...i bir yekûnunu oluşturuyordu. 25.50 TL ... 18.Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri | Kitapjo.com ... . Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı'daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu... Kimlerdi bu esirler, nasıl tutsak ediliyorlardı? Fatma Sel Turhan elinizdeki eserde 18. yüzyılda savaş esirliği meselesinin Osmanlı Devleti'nde nasıl uygulandığını detaylı bir analize tâbi tutuyor. 18.Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirler ... 18.Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri ... . 18.Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri. 200 TL ve üstü alışverişlerde 20 TL indirim kuponu: Akakce20drStokta 25+ adetSon güncelleme: 20 dakika önce D&R. Fatma Sel Turhan Turhan. Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın... 18. Yüzyıl Osmanlıda Savaş Esirlerifatma Sel Turhan, tarih-siyaset kategorisinde ücretsiz kargo ve 28 TL indirimli fiyatla. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: 18. 22.10 TL. Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı'daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu... Fatma Sel Turhan Turhan. Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın... Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı'daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu oluşturuyordu. Fatma Sel Turhan. Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı'daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu... Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir... Start by marking "18. Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri" as Want to Read 18.Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri. Fatma Sel Turhan elinizdeki eserde 18. yüzyılda savaş esirliği meselesinin Osmanlı Devleti'nde nasıl uygulandığını detaylı bir analize tâbi tutuyor. 18.yüzyıl Osmanlıda Savaş Esirleri Vadi Yayınları. GittiGidiyor'da 75 TL'ye varan World Puan. 18. Yüzyıl Osmanlı'da Savaş Esirleri: 'Soltat Vasil Istefan, Uzun Boylu Genç Oğlandır'. 23.80 TL. Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı'daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu... Kimlerdi bu esirler, nasıl tutsak ediliyorlardı? Fatma Sel Turhan elinizdeki eserde 18. yüzyılda savaş esirliği meselesinin Osmanlı Devleti'nde nasıl uygulandığını detaylı bir analize tâbi tutuyor. 25.50 TL. Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir alınan kadın, erkek ve çocuklarla Osmanlı'daki köle nüfusunun önemli bir yekûnunu... Fatma Sel Turhan. Osmanlı'da savaş esirleri, sadece savaş alanında esir edilen askerleri kapsamıyor, bölgeden esir al...