acem2019delhi.com

Beyaz Mendil

Responsive image
Nevzat Güngör, Beyaz Mendil’de insanların ellerinden zorla alınan hak ve özgürlüklerini, ayrımcılığın yarattığı çelişkileri, yaşama hakkının vazgeçilmezliğini anlatıyor. Özellikle de bütün bu demokratik haklardan yoksun bırakılan Kürt coğrafyasındaki Kürt insanının hallerini öyküleştirmiş. Bu insanların yaşadıklarını yer yer gerçeküstü gibi görünen aslında gerçeğin ta kendisi, gerçeğin de gerçeği olan bir anlatımla aktarıyor. Kimi yerde alaysılı kimi yerde hüzünlü kimi yerde acı mı acı bir dille. Her öykü bütün bu yaşananların insanlık onurunu, gelecek umudunu yok edemediğini, Kürt insanının tarihsel direncini sürdürdüğünü vurguluyor.
YAYIN TARİHİ:
2012-07-10
DOSYA BOYUTU:
4,90
ISBN:
6055315177
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Nevzat Güngör
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Beyaz Mendil PDF

Beyaz Mendil harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Nevzat Güngör. Okuyabilirsin Beyaz Mendil sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...nerim dedin söz verdin yar Bar yağdı beyaz yürüdüm durdum Üşüdüm biraz dağlara sordum Yine geldi yaz bekledim durdum ... Beyaz Mendil (1955) Filmi - Sinemalar.com ... . İbrahim Tatlıses - Beyaz Mendil. vurgunay. Takip et. 2:59. İBRAHİM TATLISES Beyaz mendil @ MEHMET ALİ ARSLAN Videos. Harika Klipler. Beyaz Mendil Şarkısı - İbrahim Tatlıses Bir beyaz mendil koydun gittin. Dönerim dedin söz verdin yar. Bar yağdı beyaz yürüdüm durdum. Üşüdüm biraz dağlara sordum. İbrahim Tatlıses Beyaz Mendil Şarkı Sözleri. Bir beyaz mendil koydun gittin Dönerim de ... İbrahim Tatlıses - Beyaz Mendil Şarkı Sözü ... . Üşüdüm biraz dağlara sordum. İbrahim Tatlıses Beyaz Mendil Şarkı Sözleri. Bir beyaz mendil koydun gittin Dönerim dedin söz verdin yar Bar yağdı beyaz yürüdüm durdum Üşüdüm biraz dağlara sordum Yine geldi yaz bekledim durdum. Bir beyaz mendil, Koydun gittin, Dönerim dedin, söz verdin yar.. Kar yağdı beyaz, yürüdüm durdum Üşüdüm biraz dağlara sordum Yine geldi yaz, bekledim durdum E dön gel artık Allah'ın için.. Bir beyaz mendil koydun gittin Dönerim dedin söz verdin yar Kar yağdı beyaz yürüdüm durdum. Sanki uzaktan sesini duydum Beyaz mendilin k...