acem2019delhi.com

Samarra’da Randevu

Responsive image
“Neden bahsettiğini çok iyi bilen bir adamın elinden, fevkalade bir üslupla çıkmış bir kitap arıyorsanız, Samarra’da Randevu’yu okuyun.”—Ernest Hemingway1930 yılının Noel’inde Gibbsville’in kaymak tabakası dans partilerinin heyecanıyla çalkalanmaktadır. Bu sosyetik etkinliklerin merkezinde ise Julian ve Caroline English çifti vardır. Ancak bir kadehin dibinde peyda olan tek bir pervasızlık, Julian’ın bu seçkin toplulukla tüm nezaket bağlarını koparır ve yok oluşa doğru frenlenemeyen düşüşünü başlatır.Gibbsville cemiyet hayatının vazgeçilmezlerinden olan Julian, hayatın cömert yüzünden başka bir şey görmemiştir. Üç güne sığan çöküşü ise aslında müsrifliğin, aşırı alkol tüketiminin ve birkaç patavatsızlığın sonucudur; acı sonunu çarpıcı kılan da bu olaylar silsilesinin böyle önemsiz ve engellenebilir olmasıdır.“Bir de insanlar vardı. Korkunç insanlar; onları korkunç kılacak bir şey yapmamışlardı, oluşları korkunçtu sadece.”O’Hara keskin toplumsal zekâsı ve gerçekçiliğinin tartışmasız göstergesi olan bu modern klasikte akıcı ve tamamen dünyevi bir kara mizah anlatısı yakalıyor; şiirselliğe kapılmadan, üstelik Hemingway ya da Fitzgerald’da pek rastlanmayan bir açıklıkla anlattığı badirelerin herhangi birimizin başına gelmeyeceği konusunda da bize telkinde bulunmaktan âdeta kaçınıyor.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-22
DOSYA BOYUTU:
12,80
ISBN:
6054820696
DİL:
TÜRK
YAZAR:
John O'Hara
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Samarra’da Randevu PDF

Samarra’da Randevu harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır John O'Hara. Okuyabilirsin Samarra’da Randevu sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...en, fevkalade bir üslupla çıkmış bir kitap arıyorsanız, Samarra'da Randevu'yu okuyun ... Sakarya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Randevu Alma ... .". - Ernest Hemingway. In other projects. Samarra'da Randevu -Appointment in Samarra. 1998 yılında, Modern Kütüphane sırada Samarra içinde Randevu onun listesinde 22 20. yüzyılın en iyi 100 İngilizce romanları . "Neden bahsettiğini çok iyi bilen bir adamın elinden, fevkalade bir üslupla çıkmış bir kitap arıyorsanız, Samarra'da Randevu'yu okuyun." —Ernest Hemingway. 16.19 TL. "Neden bahsettiğini çok iyi bilen bir adamın elinden, ... Medar Sakarya | Randevu Sistemi ... ." —Ernest Hemingway. 16.19 TL. "Neden bahsettiğini çok iyi bilen bir adamın elinden, fevkalade bir üslupla çıkmış bir kitap arıyorsanız, Samarra'da Randevu'yu okuyun.". - Ernest Hemingway. Fiyat. Samarra'da Randevu. John O'Hara. Satıcı. 15,00 TL. Sepete Ekle. Samarra'da randevu. John O'Hara. Satıcı....