acem2019delhi.com

Sultanın Esirleriİstanbul’da Bir Esir Kampı (1715)

Responsive image
Osmanlı Devleti, içinde bulunduğu jeopolitik konumun etkisiyle, kara ve denizlerde sayısız savaş, akın ve benzeri askerî operasyon yapmıştır. Bunların neticesinde çok sayıda ülke, sayısız ganimet ve milyonlarla ifade edilebilecek miktarda esir ele geçirmiştir. Bu bilgiden hareket edildiğinde akla pek çok soru gelmekle birlikte, Osmanlı Devleti’ne esir düşenlerin yaşam koşullarını anlamaya yönelik olanları daha ağır basmaktadır. Esirlerin yaşam koşullarına dair, I. ve II. Dünya Savaşı sonrasında savaş esirlerinin maruz kaldıkları uygulamaların da etkisiyle, insanların zihinlerinde pek olumlu bilgiler bulunmamaktadır. Peki, Osmanlı Devleti’nde savaş esirlerinin koşulları nasıldı? Bu soruya cevap olmak üzere, bir takım görüş ve varsayımlar olmakla birlikte, somut bilgiler ihtiva eden çalışmalar bulunmamaktadır. Yani Osmanlı Devleti’nde esir kampları nerelerde kurulur, nasıl organize edilir, esirlerin iaşesinde neler yer alır? Şeklindeki sorulara cevap arayan bir araştırma yayınlanmamıştır. Elinizdeki çalışma işte tam da bu soruna el atmakta, Yeniçağ Osmanlı dünyasında İstanbul’da kurulan bir esir kampına ve bu kampta tutulan esirlere odaklanmaktadır. Araştırmanın merkezinde ise İstanbul’un tam göbeğinde bulunan Elçi Hanı isimli şehir içi hanında, 1715 yılında kurulan bir esir kampı durmaktadır. Söz konusu esir kampının organizasyonu, esirlere yapılan muameleler, esirlerin ikamet ettirildikleri mekân, beslenmeleri ve esirler için yapılan diğer düzenlemeler; Osmanlı Devleti’nin savaş esirlerine bakış açısını ve uygulamalarını ortaya koymak açısından oldukça iyi bir referanstır.
YAYIN TARİHİ:
2015-10-17
DOSYA BOYUTU:
3,10
ISBN:
6055262853
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Cemal Çetin
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sultanın Esirleriİstanbul’da Bir Esir Kampı (1715) PDF

Sultanın Esirleriİstanbul’da Bir Esir Kampı (1715) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Cemal Çetin. Okuyabilirsin Sultanın Esirleriİstanbul’da Bir Esir Kampı (1715) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...lında kurulan bir esir kampı durmaktadır ... İstanbul'da Bir Esir Kampı (1715) | OdaKitap.com ... . Yazar. : Cemal Çetin. Sultanın Esirleri; İstanbul'da Bir Esir Kampı - 1715. Bunların neticesinde çok sayıda ülke, sayısız ganimet ve milyonlarla ifade edilebilecek miktarda esir ele geçirmiştir. 13.60 TL. Araştırmanın merkezinde ise İstanbul'un tam göbeğinde bulunan Elçi Hanı isimli şehir içi hanında, 1715 yılında kurulan bir esir kampı durmaktadır. ...İstanbul'da kurulan bir esir kampına ... Sultanın Esirleri İstanbulda Bir Esir Kampı 1715 - ePttAVM ... . ...İstanbul'da kurulan bir esir kampına ve bu kampta tutulan esirlere odaklanmaktadır. tam göbeğinde bulunan Elçi Hanı isimli şehir içi hanında, 1715 yılında kurulan bir esir kampı durmaktadır. ...İstanbul'da kurulan bir esir kampına ve bu kampta tutulan esirlere odaklanmaktadır. tam göbeğinde bulunan Elçi Hanı isimli şehir içi hanında, 1715 yılında kurulan bir esir kampı durmaktadır. Esirler ve hapishaneler -- Osmanlı İmparatorluğu -- İstanbul -- 18. yüzyıl. 14 TL. Araştırmanın merkezinde ise İstanbul'un tam göbeğinde bulunan Elçi Hanı isimli şehir içi hanında, 1715 yılında kurulan bir esir kampı durmaktadır. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Sultanın Esirleri. Yazar. Cemal Çetin. Sultanın Esirleri; İstanbul´da Bir Esir Kampı - 1715. ...İstanbul'da kurulan bir esir kampına ve bu kampta tutulan esirlere odaklanmaktadır. tam göbeğinde bulunan Elçi Hanı isimli şehir içi hanında, 1715 yılında kurulan bir esir kampı durmaktadır. ...çok sayıda ülke, sayısız ganimet ve milyonlarla ifade edilebilecek miktarda esir ele geçirmiştir. tam göbeğinde bulunan Elçi Hanı isimli şehir içi hanında, 1715 yılında kurulan bir esir kampı durmaktadır. ...bulunan Elçi Hanı isimli şehir içi hanında, 1715 yılında kurulan bir esir kampı durmaktadır. https://www.ktpkitabevi.com/urun/sultanin-esirleri-istanbulda-bir-esir-kampi-1715-9786055262853....