acem2019delhi.com

Uluslararası İlişkilerin Tarihsel Sosyolojisi

Responsive image
Uluslararası ilişkiler teorisyenleri, hem kendi disiplinlerini geliştirmek ve genişletmenin bir aracı olarak hem de ana akım düşünce biçimini eleştirmek amacıyla tarihsel sosyolojiye yönelmektedirler. Yine de tarihsel sosyolojinin ne olduğuna ve ne önerebileceğine dair iptidai bir anlayış bulunmaktadır. Bu kitap, tarihsel sosyolojinin temel değişkenlerini hesaba katarak; bu değişkenlerin uluslararası ilişkilere nasıl uygulanabileceği; uluslararası ilişkiler teorisyenlerinin neden bu yaklaşımları kullanmaları gerektiği; ve tarihsel sosyolojik bakışın uluslararası ilişkiler çalışmalarını nasıl geliştirebileceği ve yeniden şekillendirebileceği gibi bir dizi meseleyi mercek altına alan bir tarihsel sosyoloji manifestosu niteliğindedir.Yedi temel yaklaşımı –neo-Weberyanizm, konstrüktivizm, eleştirel tarihsel materyalizm, eleştirel teori, postmodernizm, yapısal realizm ve Dünya Sistemleri teorisi- tanımlamasına ek olarak kitabın giriş ve sonuç bölümleri, derleyenlerin deyimiyle ‘Dünya Sosyolojisi’ ile ilgili detaylı bir yaklaşım ve araştırma gündemi ortaya koymaktadır. 
YAYIN TARİHİ:
2015-10-13
DOSYA BOYUTU:
7,65
ISBN:
6055077105
DİL:
TÜRK
YAZAR:
John M. Hobson
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Uluslararası İlişkilerin Tarihsel Sosyolojisi PDF

Uluslararası İlişkilerin Tarihsel Sosyolojisi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır John M. Hobson. Okuyabilirsin Uluslararası İlişkilerin Tarihsel Sosyolojisi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...umlar arası ilişkilere odaklanan bir uluslararası ilişkiler tarihsel sosyolojisi ... Stephen Hobden - Uluslararası İlişkilerin Tarihsel Sosyolojisi ... . Tarihsel Sosyoloji'nin vurguladığı uluslararası alanın iç alanı kurucu niteliğinden hareketle yaptırımların devlet-toplum kompleksinde neden olduğu yapısal dönüşümlere odaklanacaktır. Adı üstünde uluslararası ilişkilerin hem tarihsel ve hem de sosyolojik olarak incelenmesi 8 Bir başka deyişle, tarihsel sosyoloji aynı zamanda hem tarihsel hem de uluslararası olacaktır. Stephen Hobden. Uluslararası ilişkiler teorisyenleri, hem kendi disiplinlerini g ... Tarihsel Sosyoloji ve Uluslararası İlişkiler - İçindekiler ve Giriş ... . Stephen Hobden. Uluslararası ilişkiler teorisyenleri, hem kendi disiplinlerini geliştirmek ve genişletmenin bir aracı olarak hem de ana akım düşünce biçimini eleştirmek amacıyla tarihsel... ...inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Uluslararası İlişkilerin Tarihsel Sosyolojisi Pdf İndir. hem de ana akım düşünce biçimini eleştirmek amacıyla tarihsel sosyolojiye yönelmektedirler. ...hem de ana akım düşünce biçimini eleştirmek amacıyla tarihsel sosyolojiye yönelmektedirler. Uluslararası İlişkilerin Tarihsel Sosyolojisi. John M. Hobso SAKARYA ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI. Uluslararası ilişkiler teorisyenleri hem kendi disiplinlerini geliştirmek ve genişletmenin bir aracı olarak hem de ana akım düşünce biçimini eleştirmek amacıyla tarihsel sosyolojiye yönelmektedirler. Ulusla...