acem2019delhi.com

Lisanü't Tayr (Kuş Dili)

Responsive image
Tasavvuf edebiyatı nın önde gelen isimlerinden olan büyük mütefekkir ve mutasavvıf Ali Şîr Nevâî’nin kaleme aldığı Lisanüt Tayr, Ferîdüddin Att âr hazretlerinin Mantı ku’t-Tayr’ına bir nazîredir.Lisanüt Tayr, mürşid-i kâmili simgeleyen hüdhüd kuşunun diğer kuşlara rehberlik ederek onları Allah Teâlâ’yı simgeleyen ankaya (sîmurga) götürmek için yol göstericilik yapışını konu alıyor. Nevâî, mânevî aşkın şevk ve zevkinden yola çıkarak tasavvufun inceliklerini sade veakıcı bir üslupla işleyerek okuyuculara bir başucu kitabı sunuyor. 
YAYIN TARİHİ:
2017-03-15
DOSYA BOYUTU:
11,48
ISBN:
6051591544
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ali Şir Nevayi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Lisanü't Tayr (Kuş Dili) PDF

Lisanü't Tayr (Kuş Dili) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ali Şir Nevayi. Okuyabilirsin Lisanü't Tayr (Kuş Dili) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...tps... Lisanüt Tayr Kuş Dili. Yazar: Yıldıray Çınar Yayinevi: Semerkand Basım Yayın ... Lisanü't Tayr - Kuş Dili by Alisher Navai ... . ve mutasavvıf Ali Şîr Nevâî'nin kaleme aldığı Lisanüt Tayr, Ferîdüddin Att âr hazretlerinin Mantı ku't-Tayr'ına bir nazîredir. 13.33 TL. Tasavvuf edebiyatı nın önde gelen isimlerinden olan büyük mütefekkir ve mutasavvıf Ali Şîr Nevâî'nin kaleme aldığı Lisanüt Tayr, Ferîdüddin Att âr hazretlerinin Mantı ku't-Tayr'ına bir nazîredir. Lisanü't Tayr (Kuş Dili). Yayınevi : Semerkand Yayıncılık. olan büyük mütefekkir ... Mantıku't Tayr | Kuş Dili | Feriduddin Attar [Sesli Kitap] ... . Lisanü't Tayr (Kuş Dili). Yayınevi : Semerkand Yayıncılık. olan büyük mütefekkir ve mutasavvıf Ali Şîr Nevâî'nin kaleme aldığı Lisanüt Tayr Ferîdüddin Att âr hazretlerinin Mantı ku't-Tayr'ına bir nazîredir. Lisanüt Tayr Kuş Dili, Ali Şir Nevai, Semerkand Yayınları, 9786051591544, Ahlak, Dini Kitaplar. Son güncelleme: 26.01.2020. Lisanüt Tayr Kuş Dili AÇIKLAMASI. Lisanüt Tayr (Kuş Dili). Ürün Kodu. SEMERKAND014. olan büyük mütefekkir ve mutasavvıf Ali Şîr Nevâî'nin kaleme aldığı Lisanüt Tayr, Ferîdüddin Att âr hazretlerinin Mantı ku't-Tayr'ına bir nazîredir....