acem2019delhi.com

İslam'da İlk'ler

Responsive image
Her şeyin bir ilki vardır. Bütün hayırlı işlerinbaşlangıcı çok mühimdir. Hayırlar, hep atılan ilk hayırlı adımlarla, ilk hayırlı sözlerle ve ilk hayırlı teşebbüslerle vücud bulmuştur.Bütün iyilikler, güzellikler, hayır ve haseneler hep bir "ilk"in ardından gelmiştir. Biz "ilk'ler güldestesi" sunarak akla kapıaçmaya ve o güzel "ilk'leri" hayırla yad etmeye çalıştık.
YAYIN TARİHİ:
2012-02-01
DOSYA BOYUTU:
10,87
ISBN:
6056260285
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Burhan Bozgeyik
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İslam'da İlk'ler PDF

İslam'da İlk'ler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Burhan Bozgeyik. Okuyabilirsin İslam'da İlk'ler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ndisi yapyı. ...Bakî Kabristanına ilk defin olunan ve kabrinin başına ilk mezar taşı dikilen, Osman bin Maz'ûn'dur - İlk tabut, Zeyneb bint-i Cahş için yapıldı - İlk Medrese, Suffe'dir(Mescid-i Nebi'nin yanındaki sundurma) - İslâm'da ilk selâm veren (Mescid-i Nebi'nin yanındaki sundurma) - İslâm'da ilk selâm veren, Ebû Zer-i Gıfârî'dir ... İslam'da İlk Hicret ... . - İlk İslâm tarihçisi, İbni İshâk'tır. - İlk İslâm tarihi yazan, Ebû Müsel Eş'arî'dir. İslâm'da ilk fitne Hz. Ömer'in şehit edilmesiyle başlamış, Hz. Osman'ın şehadeti, Cemel Vak'ası, Sıffin Olayı, Hz. * İslâm alimleri "fitne hastalığı bulaşınca insanın gözü ve gönlü bağlanır." demişlerdir. ... İslam Devletinin İlk Ayrılıkları - Tavsiyeler ... . - İlk İslâm tarihi yazan, Ebû Müsel Eş'arî'dir. İslâm'da ilk fitne Hz. Ömer'in şehit edilmesiyle başlamış, Hz. Osman'ın şehadeti, Cemel Vak'ası, Sıffin Olayı, Hz. * İslâm alimleri "fitne hastalığı bulaşınca insanın gözü ve gönlü bağlanır." demişlerdir....