acem2019delhi.com

Mevlana Hakimüddin İdris-i Bitlisi

Responsive image
İdris-i Bitlisî, Yavuz Sultan Selîm gibi tâvizsiz bir cihan pâdişahının dostluk ve güvenini kazanmış büyük bir şahsiyettir. Şah İsmail'in inanç ve siyaset olarak ortaya koyduğu tehlikeyi Yavuz Sultan Selim gibi İdris-i Bitlisî de önceden fark etmiş, bu iki büyük siyasî güç arasındaki hâkimiyet mücadelesinin çekişme sahasında yer alan 25 Kürt beyinin kendi rızalarıyla Osmanlı'ya bağlanmalarını temin etmiş, böylece Anadolu'daki Müslüman Türk birliği, daha fazla tehlikeye girmeden, İdris'in ilmî ve siyasî yol göstericiliği sayesinde sağlanmıştır. Kısacası Bitlisli İdris, bugünkü ülke coğrafyasının "vatanlaşmasında, "bayrağı bir, Kitab'ı bir, ülkesi bir, menfaati bir bir topluluk haline gelmesinde hem ilmî kişiliği, hem siyasî rehberliğiyle unutulmaz hizmetler vermiştir. Yavuz ve İdris'in Anadolu'nun doğusunda sağladığı bu 5 asırlık yapı, ülkenin dostları tarafından takdir ve hayranlıkla karşılanmakta, başka emeller besleyenler tarafından ise yadırganmakta, bu iki mümtaz şahsiyet hedef haline getirilmektedir. Bu kitap, allâme Bitlisli İdris'imizin yeni nesillerce tanınması maksadıyla kaleme alınmıştır.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-18
DOSYA BOYUTU:
7,92
ISBN:
9754376951
DİL:
TÜRK
YAZAR:
M. Törehan Serdar
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Mevlana Hakimüddin İdris-i Bitlisi PDF

Mevlana Hakimüddin İdris-i Bitlisi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır M. Törehan Serdar. Okuyabilirsin Mevlana Hakimüddin İdris-i Bitlisi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...na Hakimüddin İdris-i Bitlisi , 2. Baskı ve Anı (Hatırat) kategorisinde yer almaktadır ... Mevlâna Hakîmüddin İdris-i Bitlisî - M. Törehan Serdar | Nadir Kitap ... . 26.10 TL. Mevlana Hakimüddin İdris i Bitlisi - îdris-i Bitlisî, Yavuz Sultan Selîm gibi tavizsiz bir ciharT padişahının dostluk ve güvenini kazanmış büyük bir şahsiyettir. idrisi bitlisi, Sultan II. Beyazıt döneminde istanbul’a gelmişŸ. u ve güney doğŸuâ’nun osmanlıya iltihakı onun siyasi dehasıyla mümkün olmuşŸ. birçok eser kaleme alan alim, arif idris-i bitlisi. Mevlana Hakimüddin İdris-i Bitlisi, ... Ömrü Eser Yazmakla Geçen Mevlana İdris-i Bitlisi'nin... ... . birçok eser kaleme alan alim, arif idris-i bitlisi. Mevlana Hakimüddin İdris-i Bitlisi, din ve mitoloji kategorisinde ücretsiz kargo ve 26,5 TL indirimli fiyatla. Mevlana Hakimüddin İdris-i Bitlisi. Ürün Puanı: Yükleniyor... Mevlana Hakimüddin İdris-i Bitlisi. Yeni. Ücretsiz Kargo. Ürün Bilgisi. İdris-i Bitlisi, Yavuz Sultan Selim gibi tavizsiz bir cihan padişahının dostluk ve güvenini kazanmış büyük bir şahsiyettir. Mevlana Hakimüddin İdris-i Bitlisi. İdris-i Bitlisi, Yavuz Sultan Selim gibi tavizsiz bir cihan padişahının dostluk ve güvenini kazanmış büyük bir şahsiyettir. Mevlana Hakimüddin İdris-i Bitlisi - 215436 - Edebiyat - Roman - İdris-i Bitlisi, Yavuz Sultan Selim gibi tavizsiz bir cihan padişahının dostluk ve güvenini kazanmış büyük bir şahsiyettir. 30.52 TL. İdris-i Bitlisî, Yavuz Sultan Selîm gibi tâvizsiz bir cihan pâdişahının dostluk ve güvenini kazanmış büyük bir şahsiyettir. Mevlana Hakimüddin İdris-i Bitlisi. KAPAT. %30 indirimli. İdris-i Bitlisi, Yavuz Sultan Selim gibi tavizsiz bir cihan padişahının dostluk ve güvenini kazanmış büyük bir şahsiyettir. M. Törehan Serdar Mevlâna Hakîmüddin İdris-i Bitlisî Ebat: 12x19,5 Sayfa Sayısı: 403 İdris-i Bitlisî, Yavuz Sultan Selîm gibi tâvizsiz bir cihan pâdişahının dostluk ve güvenini kazanmış büyük bir... 27.20 TL. İdris-i Bitlisi, Yavuz Sultan Selim gibi tavizsiz bir cihan padişahının dostluk ve güvenini kazanmış büyük bir şahsiyettir. 21.89 TL. ÖTÜKEN NEŞRİYAT , İdris-İ Bitlisi - Mevlana Hakimüddin için en uygun fiyatı, indirimleri ve kampanyaları KTP Kitabevi'nde bulabilirsiniz. 28.80 TL. İdris-i Bitlisî, Yavuz Sultan Selîm gibi tâvizsiz bir cihan pâdişahının dostluk ve güvenini kazanmış büy...