acem2019delhi.com

Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi

Responsive image
Bir gün Dr. Fazıl Küçük Selçuk Sömek’i Lefkoşa’daki kliniğine çağırmış. Türkiye’den Girne’nin doğusundaki bir noktaya silah nakliyatı yapılacakmış. Kıbrıs Türklerinin lideri, büyük bir heyecanla:-“Selçuk! Bu operasyonun mutlaka kazasız-belasız başarıyla gerçekleştirilmesi lazım!” demiş.Operasyonla ilgili şifreyi beklemişler. Bir saat sonra beklenen şifreli mesaj ellerine ulaşmış.O anda Fazıl Küçük yoğun bir koşuşturma içerisinde, ağzındaki bitmek üzere olan sigarayı fark etmemiş. Selçuk:- “Sigara bitti, yanacaksın!” deyince, Dr. Küçük ona şöyle cevap vermiş:- “Dudağım yanmaz, ancak bu operasyonu başaramazsak yüreğimiz, yüreklerimiz çok yanar Selçuk” demiş.Türkiye’de 1920’lerde Avrupalı işgalcilere karşı başlatılan Milli Mücadele gibi, Kıbrıs Türkleri de İngiliz sömürgeciliğine ve Rumların baskılarına ve zulümlerine karşı bir istiklal mücadelesini başlattı. Lefkoşa’nın genç doktoru Sn. Dr. Fazıl Küçük, Rauf Denktaş ve dava arkadaşları bu hareketin öncüsü oldular. Bunlardan birisi de Dr Selçuk Sömektir.Yazar, bu kitabında eşi Dr. Selçuk Sömek’in anlattıklarından ve yaşadıklarından yola çıkarak, kolay kazanılmamış ve çok bedeller ödenmiş olan bir mücadelenin ibret dolu sahnelerini gözler önüne seriyor.
YAYIN TARİHİ:
2012-08-01
DOSYA BOYUTU:
10,17
ISBN:
6055476472
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Emine Sömek
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi PDF

Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Emine Sömek. Okuyabilirsin Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...si verdi. Kıbrıs Türk Milli Tarih Müzesi de, sonlanmayacak bir mücadeleyi anlatacak" diye konuştu ... Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi - ePttAVM ... . Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi kitabı pdf indirmek için geldiniz. Kağıt yılında yayınlanan Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi , 1. Baskı ve Anı (Hatırat) kategorisinde yer almaktadır. Türkiye'den Girne'nin doğusundaki bir noktaya silah nakliyatı yapılacakmış. Kıbrıs Türklerinin lideri, büyük bir heyecanla: -"Selçuk! Bu operasyonun mutlaka kazasız-belasız başarıyla gerçekleştirilmesi […] 30 TL. Türkiye'de 1920'lerde Avrupalı işgalcilere karşı başlatılan Milli Mücadele gibi, Kıbrıs Tü ... Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi ... . Türkiye'de 1920'lerde Avrupalı işgalcilere karşı başlatılan Milli Mücadele gibi, Kıbrıs Türkleri de İngiliz sömürgeciliğine ve Rumların baskılarına ve zulümlerine karşı bir istiklal mücadelesini başlattı. Emine Sömek. Bir gün Dr. Fazıl Küçük Selçuk Sömek'i Lefkoşa'daki kliniğine çağırmış. Türkiye'den Girne'nin doğusundaki bir noktaya silah nakliyatı yapılacakmış. Kıbrıs Türk Millî Tarih Müzesi, Kıbrıs Türk Millî Mücadelemizi konu alan fotoğraf yarışması düzenliyor. Yarışma için, Kıbrıs Türk Millî Tarih Müzesi Yönetim Kurulu, 5 kişilik seçici kurulu belirledi. Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi Yıl : 2017,00000000Sayfa Sayısı : 318,00000000 The Property Issue on Cyprus Siyaset » Kıbrıs » Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi. 20.57 +KDV. Kıbrıs Türkünün Milli Mücadelesi kitabının konusu, yazarı ve kitapla ilgili yorumları buradan okuyabilir, en ucuz fiyatlarla Kitaploji.com'dan sipariş verebilirsiniz....