acem2019delhi.com

Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler

Responsive image
Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler, Prof. Dr. Nâzım Hikmet Polat'ın Türk Edebiyatı üzerine yazdığı makaleleri bir araya getiriyor. "Şairler İçin","Hikâye ve Roman Yolunda", "Edebiyat Tarihçiliği" ve"Eleştiri" adlı dört bölümde toplanan makaleler, edebiyat tarihimize dair önemli ayrıntıları gün yüzüne çıkarıyor. Yazar, bu makalelerinde; Ömer Seyfettin,Yahya Kemâl, Hüseyin Rahmi ve Fuat Köprülü gibi, metinleriyle edebiyatımıza büyük hizmetlerde bulunmuş isimlerin yanı sıra; Feyzullah Sacit Ülkü, Yahya Sâim Ozanoğlu, Tahsin Nahid, Şevket Hıfzı, Mitat Enç ve Sahabettin Süleyman gibi ancak ehlinin âşinâ olduğu değerleri okurla 'yeniden' buluşturuyor.Kitaptaki makalelerin en önemli özelliği, akademik disiplin ve dikkatin gerektirdiği ciddiyeti her satırında hissettirmesi. Birinci elden kaynak ve metinlere dayanılarak, büyük bir titizlikle kaleme alınan bu makaleler, Türk edebiyatının tarihî akışı ve birikimi içinde yer alan edebî değerleri okura taşıyor. Yazar tarafından süreli yayınlardan büyük emeklerle toplanan ayrıntılar, eserdeki pek çok makalede, inceleme ve araştırmaların zeminine önemli dipnotlar olarak düşülüyor. Bu bakımdan Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler,ayrıntıların ve edebî değer taşıyan metinlerin derin ve incelikli bir tarihçesi niteliğinde.
YAYIN TARİHİ:
2012-07-01
DOSYA BOYUTU:
4,63
ISBN:
9752676541
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Prof. Dr. Nazım Hikmet Polat
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler PDF

Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Prof. Dr. Nazım Hikmet Polat. Okuyabilirsin Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...arı gün yüzüne çıkarıyor. Hüseyin Özbay, Nazım H ... Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler > Nazım H.Polat... ... . Polat. Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler, Prof. Dr. Nâzım Hikmet Polat'ın Türk Edebiyatı üzerine yazdığı makaleleri bir araya getiriyor. Bu bakımdan Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler, ayrıntıların ve edebi değer taşıyan metinlerin derin ve incelikli bir tarihçesi niteliğinde. 45 TL. Bu bakımdan Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler, ayrıntıların ve edebi değer taşıyan metinlerin derin ve incelikli bir tarihçesi niteliğinde. Dr. Nazım Hikmet Polat / Kurgan Edebiyat Yayı... en uy ... Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler - PDF Free Download ... . Dr. Nazım Hikmet Polat / Kurgan Edebiyat Yayı... en uygun fiyatı GittiGidiyor'da! Geri Satıcı Açıklaması. Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler / Prof. : Nazım H. Polat. Yenileşme Devri Türk Edebiyatından Çizgiler Kurgan Edebiyat Yayınları | 9789752676541....