acem2019delhi.com

Akdeniz’in Doğusu

Responsive image
Modern Arap Edebiyatı’nın en büyük temsilcilerinden Abdurrahman Münif’ten Ortadoğu’nun yıllardır değişmeyen siyasi atmosferine ilişkin çarpıcı bir eser. Münif’in tüm renkleriyle betimlediği Orta Doğu’da geçen roman,cezaevinde gördüğü işkenceler sonucunda sağlığını kaybetmiş Recep’i tedavi için Avrupa’ya taşıyan bir gemide başlar. Entelektüel bir muhalif olan kahramanımız beş yıl cezaevinde çeşitli işkencelere maruz kalır. Münif bu romanı ile bir mahkûmun gözünden özgürlüğü, yıllarını cezaevinde geçirmiş bir Doğulu’nun bakışıyla Batı’yı görmemizi sağlıyor. Arap toplumunun sosyal ve bireysel yaşamına dair sadece edebiyatın bizlere verebileceği bilgiler ise paha biçilmez. “Susuyordum... Fakat dış dünya kafamda bir ateş topu gibi koşmaya devam ediyordu... Bu dünya gerçekten var mı? İnsanlar hâlâ sinema kuyruğuna giriyorlar mı? Gülüyorlar mı? Bahçelerde oturuyorlar mı? Arabalar! Hâlâ caddelerde ilerlemiyorlar mı? Satıcılar, bakkallar ve müzeler? Ah ne çok özledim müzeye gitmeyi, ya kadınlar?Kadınlar büyük şehirde binlerce, on binlerce, her bir kadın çılgınca ve sıcak bir dünya...” 
YAYIN TARİHİ:
2018-10-30
DOSYA BOYUTU:
5,55
ISBN:
6057949127
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Abdurrahman Münif
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Akdeniz’in Doğusu PDF

Akdeniz’in Doğusu harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Abdurrahman Münif. Okuyabilirsin Akdeniz’in Doğusu sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... bit.ly/2yKl4Tl Akdeniz'de sular ısınmıyor adeta kaynıyor ... Anadolu Ajansı: Doğu Akdeniz'de Neler Oluyor ... . Anasayfa Akdenizin Doğusu. 1. Akdenizin Doğusu Abdurrahman Münif Ketebe Yayınları 9786057949127 Abdurrahman Münif. Doğu Akdeniz'in sınırları, coğrafi konumu, tarihî, uluslararası hukukta deniz yetki alanı sorununun yeri, kıyıdaş devletlerin Kitabın tamamında, Doğu Akdeniz'deki mücadelenin önemini ortaya koyuyor. Doğu Akdeniz haberleri ve en son güncel doğu akdeniz gelişmeleri cnnturk.com'da. Doğu Akdeniz ile ilgili bugünkü son dk haberler i ... Akdeniz'in Doğusu ... .com'da. Doğu Akdeniz ile ilgili bugünkü son dk haberler ile geçmişten bugüne fotoğraf, video ve tüm haber arşivi için tıklayın....