acem2019delhi.com

Yeraltından Notlar

Responsive image
“Ben hasta bir adamım. Çirkin ve içi kinle dolu bir adam. Biliyorum ki karaciğerimden hastayım amane hastalığım hakkında bir şey biliyorum, ne de beni tam olarak neyin hasta ettiğinden haberim var.”Dostoyevski genel olarak insanın iç âlemine ışık tutar ancak bunu elinizdeki eserinde bir adım dahaileriye taşımış ve insan ruhunun trajedisini ortaya koymuştur. Esasen kitabı bu kadar ölümsüz yapanda bu husustur. Yeraltından Notlar, biçare bir insanın hayatın zorlukları karşısında ezilmesinin, içdünyasının yaralar almasının, benliğini dünyaya kabul ettirmek çabasındayken gitgide kendi içineçekilmesinin hikâyesidir. Dostoyevski’nin daha sonra kaleme alacağı eserlerinde değindiği birçokfelsefi ve ahlaki problemin temelleri bu romanda ortaya konulmuştur.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-31
DOSYA BOYUTU:
7,88
ISBN:
6058085077
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Yeraltından Notlar PDF

Yeraltından Notlar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. Okuyabilirsin Yeraltından Notlar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...eraltından Notlar adlı romanına düştüğü küçük bir notta böyle der ... Dostoyevski - Yeraltından Notlar - Ne Okuyorum? ... . Fakat biz biliyoruz ki, bu roman Dostoyevski'nin bizzat hayatından, yüreğinden kopmuş bir anlatıdır. Dostoyevski, iki bölüm halinde önümüze getiriyor ?Yeraltından Notlar?ını. ? Yeraltı? adlı ilk bölümde, isimsiz kahramanının içe kapanık dünyasının ona sunduklarını ?genel? bir bakış açısıyla yansıtıyor. ? 9.75 TL. * Polemik ve paradokslarla yol alan, Dostoyevski'nin keskin zek ... Yeraltından Notlar - Fyodor Mihayloviç Dostoyevski ... . ? 9.75 TL. * Polemik ve paradokslarla yol alan, Dostoyevski'nin keskin zekâsının sınırları zorladığı ilk metni olarak Yeraltından Notlar... Özelde 19. yüzyıl insanını, genelde ise "biz"i hedef tahtasına koyan Yeraltından Notlar, bireyin toplum içindeki problemlerini tüm yönleriyle, trajik bir biçimde ele alan cesur bir anlatı. Dostoyevski'nin Gogol etkisinden kurtularak kendi sesiyle verdiği ilk büyük yapıt olan Yeraltından Notlar, Avrupa'daki büyük varoluşçu edebiyatı müjdeleyen bir roman. Dostoyevski'yi anlamak için anahtar kitap budur derim hep, ama ilk okunan bu olmamalı, yavaş yavaş diğer eserleri okuyup Yeraltından Notlar sonuna gelinmeli. Dostoyevski'nin çoğu eserinde kullandığı dil olan "sürprizin" bu kitabında kullanılmaması, normal olarak çoğunluk diye bir köşeye ittiğimiz kitaplarından ayrılmaktadır. Yeraltından Notlar. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski. İletişim Yayınları. Çevirmen: Mehmet Özgül. 153 Sayfa. Puanım:. Dostoyevski 1861'de St. Petersburg'ta. Dostoyevski'nin Yeraltından Notlar kitabı, hezeyanlar içinde isimsiz bir kahramanın romanıdır. Yeraltından Notlar'ın adsız kahramanı bir böcek olmak istediğini söyler. Dostoyevski'nin Gogol etkisinden kurtularak kendi sesiyle verdiği ilk büyük yapıt olan Yeraltından Notlar, Avrupa'daki büyük varoluşçu edebiyatı müjdeleyen bir roman. ...