acem2019delhi.com

Güvercinköy

Responsive image
Adını koyamasak da başka başka noksanlıkların altını çizsek de hepimiz farkındayız yaşamın sıradanlığının; onun için şiir, resim, müzik ve hikâye var. Anlık hissedişlerin aydınlığına renklerle, melodilerle, sözlerle süreklilik kazandırmaya çalışıyoruz. Bazen acıların bazen neşenin hülasa hayata dair her şeyin hasılasından beslenen sanat sâyesinde hayatımıza büyüyü âdeta raptediyoruz. Tarife gelmeyen hisleri; birkaç cümle, bir dize, birkaç çizgi, birkaç nota ile gözler önüne serip, bazen canımızı acıtsa da hayata anlam katanlar olmasaydı, belki de insanın bir ruhu var mı tartışmasını yapma ihtiyacı hissetmezdik. Gerçek dünyanın acıları sona ermez hatta kimi zaman hikâyeler gerçek dünyanın acılarının kat be kat üstünde bir acıyı yüreğimizin orta yerine bırakabilir. Bir tek farkla: Hikâyeler acılar da dâhil her şeyi anlamsız olmaktan çıkartarak tekâmülün bir basamağı hâline getirirler.Ahmet Turan Tiryaki hikâyeleriyle hayata büyüyü, acıları umutlarla mezcederek yeniden getiriyor ve bunu yaparken de Edith Piaf, Tanburi Cemil Bey, Chopin, Müslüm Gürses, Sıdkî Baba, Almas Yıldırım gibi isimlerin hayatlarından ilhamını alıyor. Cemil Bey’in içindeki sesleri duyurma tahassürüyle geçen ömrüne bir saygı duruşu niteliğindeki “Saide Sana Biraz Tanbur Çalayım mı?” hikâyesi hayata büyüyü yeniden getiren ruhların kapısını açıyor âdeta: “Cemil, bilhassa yalnız başına kaldığı zaman kemençesine dokunur dokunmaz bir cezbeye kapılıyordu. Sanki biraz evvel parlayıp sönen bir yıldızın üzerinde oturuyor, orada biraz dinlendikten sonra gelip geçen bir kuyruklu yıldızın üzerine sıçrıyor, Güneş’in, Ay’ın ve uzaydaki türlü çeşit bulutların etrafında dönüyor, kâinatın sesini ruhuyla dinliyor, yorulunca Ay’da soluklanıp, uyuya kalıyordu. Böylesine olağanüstü bir seyahatten sonra sabah olup da Dünya’da gözlerini açınca, uğraşmak zorunda kaldığı her şey Cemil’e ağır geliyor, onu mutsuz ediyordu.”
YAYIN TARİHİ:
2018-10-23
DOSYA BOYUTU:
5,2
ISBN:
6056785276
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ahmet Turan Tiryaki
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Güvercinköy PDF

Güvercinköy harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ahmet Turan Tiryaki. Okuyabilirsin Güvercinköy sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... görüntüleri, Güvercin Köyü nerede ve hangi ilçeye bağlı olduğunu öğrenin ... Güverci̇n Sevdamiz ... . Güvercin Köyü bağlı olduğu Arpaçay ilçe merkezine 7 kilometre mesafe uzaklıktadır. Eskişehir Güvercin Köy, Eskişehir. 961 likes. Türkiyenin en büyük Güvercinköyü. +90 222 237 75 78. Contact Eskişehir Güvercin Köy on Messenger. Yükleyen: guvercinkoyu. Yüklenme Tarihi: 28 Temmuz 2009 - 20:08. köy düğünü. 8 BİN 800M2. Güvercin Köy'ün projelerinin tamamlandığını i ... Eskişehir'de Güvercin Köyü Projesi | Evcilclub | Güvercin Köy Resimleri ... . köy düğünü. 8 BİN 800M2. Güvercin Köy'ün projelerinin tamamlandığını ifade eden Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi'nin Dünyada bir ilki gerçekleştirerek Güvercin Köyü kurmaya başladığını belirtti. Güvercin köyü. Köy bilgi formu. Köyün adı. İlçesi. Nüfusu. Güvercin köyü. Güvercin köy tanıtıldı. 09 Mart 2016 16:49. Odunpazarı Belediyesi, dünyada bir ilk olarak hayata geçireceği 'Güvercin Köy' projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Güvercin Köyü, Batman ilinin Merkez ilçesine bağlı bir yerdir. Güvercin Köyü posta kodu 72000 olarak belirlenmiştir. Güvercin Köyü coğrafi koordinatları ise, 37.933771, 41.17234 dir. 75. Yıl Mahallesi V...