acem2019delhi.com

Kır Sosyolojisi (Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü)

Responsive image
Ülkemizde de yaşanan hızlı sosyo-ekonomik ve siyasal değişmeler, kırsal alanlar üzerinde etkili olmuş, kırsal yapılarda daha önce görülmemiş biçimlerde büyük değişimlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de nüfus, kent lehine hızla değişmiştir. Bu durum, kırı sosyal bilimlerin inceleme objesi olmaktan çıkarırken, kenti popüler bir alan haline getirmiştir. Türkiye'de kır sosyoloji çalışmalarının azlığının yanı sıra, bu çalışmalarının birçoğunda karşılaşılan asıl sorun, pozitivist metodolojik yaklaşımların ötesinde, gelişmeci paradigmaların ileri sürdüğü sorunların ve çözüm yollarının, Türkiye'de de aynı şekilde gerçekleşeceği tezlerinin yaygın bir şekilde kabul görmesidir. Kır sosyolojisi çalışmalarındaki bu algı, kırsal yapılara dair toplumsal değişim süreçlerinin anlaşılmasını güçleştirmede önemli rol oynamıştır. Mevcut toplumsal gerçekliğin anlaşılmasında, kırsal kesimin önemli bir yeri vardır. Diğer alanlar kadar, sosyolojik bir bakış açısıyla kırsal yapıların ele alınıp değerlendirilmesi, Türkiye'nin toplumsal gerçekliğinin anlaşılması açısından büyük bir öneme sahip olduğu görülmektedir.
YAYIN TARİHİ:
2018-01-01
DOSYA BOYUTU:
9,42
ISBN:
6051961132
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ertan Özensel
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kır Sosyolojisi (Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü) PDF

Kır Sosyolojisi (Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ertan Özensel. Okuyabilirsin Kır Sosyolojisi (Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...alışmalarındaki bu algı, kırsal yapılara dair toplumsal değişim süreçlerinin anlaşılmasını güçleştirmede önemli rol oynamıştır ... Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü (Kır Sosyolojisi) ... . 20.16 TL. Kır sosyolojisi çalışmalarındaki bu algı, kırsal yapılara dair toplumsal değişim süreçlerinin anlaşılmasını güçleştirmede önemli rol oynamıştır. Kır sosyolojisi çalışmalarındaki bu algı, kırsal yapılara dair toplumsal değişim süreçlerinin anlaşılmasını güçleştirmede önemli rol oynamıştır. kitaphanen.com´da uygun fiyata Çizgi Kitabevi Yayınları markalı Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü Kır Sosyolojisi 9786059108874 ... Kır Sosyolojisi (Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü) - Ertan... ... . kitaphanen.com´da uygun fiyata Çizgi Kitabevi Yayınları markalı Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü Kır Sosyolojisi 9786059108874 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi... Ertan Özensel. Ülkemizde de yaşanan hızlı sosyo-ekonomik ve siyasal değişmeler, kırsal alanlar üzerinde etkili olmuş, kırsal yapılarda daha önce görülmemiş biçimlerde büyük değişimlerin ortaya... Ertan Özensel. Ülkemizde de yaşanan hızlı sosyo-ekonomik ve siyasal değişmeler, kırsal alanlar üzerinde etkili olmuş, kırsal yapılarda daha önce görülmemiş biçimlerde büyük değişimlerin ortaya... Mevcut toplumsal gerçekliğin anlaşılmasında, kırsal kesimin önemli bir yeri vardır. 15.2 16. Ertan Özensel. Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü; Kır Sosyolojisi. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kır Sosyolojisi (Türkiye'de Kırsal Yapıların Dönüşümü). ve çözüm yollarının Türkiye'de de aynı şekilde gerçekleşeceği tezlerinin yaygın bir şekilde kabul görmesidir. Kır sosyolojisi çalışmalarındaki bu algı, kırsal yapılara dair toplumsal değişim süreçlerinin anlaşılmasını güçleştirmede önemli rol oynamıştır. Türkiye'de kir sosyoloji çalismalarinin azliginin yani sira, bu Kir sosyolojisi çalismalarindaki bu algi, kirsal yapilara dair toplumsal degisim süreçlerinin anlasilmasini güçlestirmede önemli rol oynamistir. Kır sosyolojisi çalışmalarındaki bu algı, kırsal yapılara dair toplumsal değişim süreçlerinin anlaşılmasını güçleştirmede önemli rol oynamıştır....