acem2019delhi.com

Güldeste-i Necati

Responsive image
Vaslına irgör visâlim yâ Rasûlallâh medetKalmadı asla mecâlim yâ Hâbiballâh medetŞeyh Mustafa Necâtî’nin şiirleri, bir yandan köklü tasavvuf ve irfân geleneğinin tefekkür derinliklerinde ve zirvelerinde son derce yetkin ve cesurca dolaşırken, öbür taraftan tarîkatın pratiğine de girmekte, didaktik bir usulle bu yolun erkânını da ortaya koymaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2014-01-01
DOSYA BOYUTU:
9,97
ISBN:
9756799741
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mustafa Necati Ak
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Güldeste-i Necati PDF

Güldeste-i Necati harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mustafa Necati Ak. Okuyabilirsin Güldeste-i Necati sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...), s. 29-32. Mustafa İsen, "Güldeste-i Riyâz-ı İrfân", TDEA, III, 392 ... Güldeste - Ekşi Sözlük ... . Alış-Veriş Listeme Ekle. Güldeste-i Necati. Vaslına irgör visâlim yâ Rasûlallâh medet Kalmadı asla mecâlim yâ Hâbiballâh medet Şeyh Mustafa Necâtî'nin şiirleri bir yandan köklü tasavvuf ve irfân... Güldeste-i necati : tasavvuf ve tarikat, insan hazinesi, vesile-i necat, muhtelif şiirler. Dil: Türkçe. Ad: Güldeste-i Necati, Yazar: Mustafa Necati Ak, Yayınevi: Uludağ Yay ... GÜLDESTE İ NECATİ Kitabı ... . Ad: Güldeste-i Necati, Yazar: Mustafa Necati Ak, Yayınevi: Uludağ Yayınları, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Edebiyat Divan Edebiyatı, Barkod: 9789756799741, Sayfa Sayısı: 392, Dil: Türkçe... Mustafa Necati Efendi İttihad-ı İslam idealine bağlı bir Kadiri şeyhi imiş. zorunda kalan Kadiri Mustafa Necati Efendi'nin "Güldeste-i Necati" adlı "Divan"ı ile buluşmam böyle bir süreçte gerçekleşti. Güldeste‎ > ‎. Necati'den Seçmeler. Necati Bey güldestesi. Necâtî ey perî-çihre igen üftâde olmışdur Yüzinün rengi zerd olmış gözinün yaşı kanlıdur. ÇEVİRİ: Behcet'ül Esrâr [Sırların Safası]: Menâkıb-ı Abdülkadir Geylânî (Seyyid Ali Nurbahş'dan, 1962), HAKKINDA: Mehmet Akif Ak / Güldeste-i Neca...