acem2019delhi.com

Ta'limü'l MüteallimTercümesi ve Arapçası

Responsive image
Kitabın İçeriğinde:Tercümesi ve Arapça Metni bulunmaktadır.Halife Harun Reşid oğlunu Asmaî’ye, ondan ilim ve edep öğrenmesi için gönderdi. (Asmaî Harun Reşidin oğulları Emin ve Me’mun’un Arap edebiyatında hocalarıydı. Kendisi Arap edebiyatında zamanının en büyük âlimlerindendi. Özellikle lügat ve şiirde dâhiydi) Hayli zaman sonra bir gün halife Asmaî’nin abdest aldığını ve ayaklarını yıkadığını gördü. Kendi oğlu da onun ayaklarına su döküyordu. Bundan dolayı Asmaî’yi;- “Ben sana oğlumu ilim ve edep öğretesin diye göndermiştim. Neden sen ona bir eliyle su dökmesini diğeriyle de ayaklarını yıkamasını emretmedin!” diye ikaz etti. (Buradan anlaşıldı ki ilim ve edep sahibi olmak vezir olmaktan daha yücedir.)“Bir şeyi bin defa dinleyen kimsenin daha sonra aynı şeyi ilk defa dinlediği (halindeki) gibi tazim ve hürmet göstermezse ilim ehlinden olamaz.”
YAYIN TARİHİ:
2015-10-09
DOSYA BOYUTU:
5,82
ISBN:
6059815178
DİL:
TÜRK
YAZAR:
İmam Burhaneddin Ez-Zernuci
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Ta'limü'l MüteallimTercümesi ve Arapçası PDF

Ta'limü'l MüteallimTercümesi ve Arapçası harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır İmam Burhaneddin Ez-Zernuci. Okuyabilirsin Ta'limü'l MüteallimTercümesi ve Arapçası sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...üteallim Tercümesi ve Arapçası kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %41 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın alabilirsini ... Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası... | OdaKitap.com ... . Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası, Kolektif, Kitapkalbi Yayıncılık. Konusu, yorumları ve özetini oku, satın al ISBN 9786059815178. HBV00000O8KNM. Hatalı İçerik Bildir. Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası Yorumları. Çok İyi. (0). %25. Mektubatı Rabbani Tercümesi (7 Cilt Takım) (Ciltli). : Kolektif. Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası Kitap Kalbi Yayıncıl ... تعليم المتعلم | Talimül Müteallim Arapça ... . Mektubatı Rabbani Tercümesi (7 Cilt Takım) (Ciltli). : Kolektif. Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası Kitap Kalbi Yayıncılık | 9786059815178. Mektubatı Rabbani Tercümesi (7 Cilt Takım) (Ciltli). %50. Ömer Nesefi Akaidi Ve Tercümesi. Fatih Kalender. Kitapkalbi Yayıncılık. Kelime Anlamlı Ta'lim-ül Müteallim Tercemesi Kırık Manalı Kelime Anlamı ve Toplu Tercümesi - Ayrıca Son Bölümde Toplu Arapçası" Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası. Kolektif. Yayınevi: Kitapkalbi Yayıncılık. 10.95 TL. Halife Harun Reşid oğlunu Asmaî'ye, ondan ilim ve edep öğrenmesi için gönderdi. (Asmaî Harun Reşidin oğulları Emin ve Me'mun'un Arap edebiyatında... İmam Şafii Kitabü's Sünen Tercümesi. Ürün Sepetinize Eklendi! Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası. 12,00 TL. %25. Mektubatı Rabbani Tercümesi (7 Cilt Takım) (Ciltli). Son güncelleme: 16.01.2020. Talimül Müteallim Tercümesi ve Arapçası AÇIKLAMASI. Halife Harun Reşid oğlunu Asmaî'ye, ondan ilim ve edep öğrenmesi için gönderdi. 9.94 TL. Kitabın İçeriğinde: Tercümesi ve Arapça Metni ...