acem2019delhi.com

Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye

Responsive image
Edebiyat üzerindeki çalışmalar; edebî metin neşri, edebiyat tarihi, tenkîd gibi değişik alanlarda yapılmaktadır.Çok zengin ve köklü bir kültürümüz olmasına rağmen bizdeki edebiyat tarihi üzerine çalışmalar yenidir. Hâlbuki sekizinci yüzyıla âit Orhun Âbideleri ile yazılı olarak başlayan edebiyatımız, günümüze kadar binlerce eser vermiştir. Bunlar üzerinde edebî çalışmalar da ortaya konulmuştur. Fakat bunlar, edebiyatımızın zenginliği oranında değildir. Bununla beraber bizde de edebiyat tarihleri yazılmıştır. Lâkin, edebiyat tarihimiz üzerindeki bu çalışmalar azdır. Abdülhalim Memduh'un Osmanlıca olarak yazmış olduğu “Târih-i Edebiyyât-ı Osmâniyye” adındaki eser ise bu edebiyat tarihlerinin ilkidir ve bugüne kadar üzerinde bu eseri günümüze kazandırmaya yönelik müstakil bir çalışma yapılmamıştır. İlk olduğu ve hakkında müstakil bir çalışma yapılmadığı için biz de bu eser üzerinde bir çalışma yapmayı düşündük. Dolayısıyla çalışmamızın konusunu “Abdülhalim Memduh'un Târih-i Edebiyat-ı Osmâniye'si” şeklinde sınırlandırdık.
YAYIN TARİHİ:
2012-04-01
DOSYA BOYUTU:
10,45
ISBN:
6054613243
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Abdülhalim Memduh
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye PDF

Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Abdülhalim Memduh. Okuyabilirsin Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...im Memduh'un kitap olarak basılmış ya da basılmamış eserleri şiir, tiyatro ... Osmaniye Tarihçesi :T.C. Osmaniye Belediyesi ... ... Sibel Yılmaz YÖNTEM BİLGİSİ AÇISINDAN TARİH-İ EDEBİYAT-I OSMANİYE (ABDÜLHALİM MEMDUH) Abdülhalîm Memdûh'un (1866-1905) 1888'de yayımlanan Târih-i... Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye. Edebiyat üzerindeki çalışmalar; edebî metin neşri, edebiyat tarihi, tenkîd gibi değişik alanlarda yapılmaktadır. Çok zengin ve köklü bir kültürümüz olmasına rağmen... Lâkin, edebiyat ... (PDF) Tarih-i Edebiyat-ı Osmaniye (Abdülhalim... - Academia.edu ... . Çok zengin ve köklü bir kültürümüz olmasına rağmen... Lâkin, edebiyat tarihimiz üzerindeki bu çalışmalar azdır. Dolayısıyla çalışmamızın konusunu "Abdülhalim Memduh'un Târih-i Edebiyat-ı Osmâniye'si" şeklinde sınırlandırdık." Flag for Inapp...