acem2019delhi.com

İhsan Oktay Anar'ın Kurgu DünyasıAnar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti

Responsive image
Felsefeyi edebiyata sokan ve romanlarında felsefi temalara yer veren İhsan Oktay Anar’ın Puslu Kıtalar Atlası Kitabü’l Hiyel,Efrasiyab’ın Hikâyeleri, Amat ve Suskunlar adlı romanları, hem kurgu hem de felsefi söylemleriyle dikkat çeken örneklerdir.Konularını biri dışında tarihten alan bu romanlardan Puslu Kıtalar Atlası’nda Descartes’in Metod Üzerine Konuşma adlı eserinden yola çıkarak varlık, yokluk, hiçlik... üzerine yaptığı düşsel yolculuklarına; Kitab-ül Hiyel’de hayal-gerçek çatışmasına ve güç peşinde koşanların içine düştükleri yanılgılara ve hayal kırıklıklarına yer verirken; üçüncü kitabı Efrasiyab’ın Hikâyeleri’nde insan ömrünün sınırlı olduğundan hareketle hayatı güzelleştirip anlamlı kılan ve sevgiyi öne çıkaran düşünsel bir önerme sunar;Amat ve Suskunlar adlarını taşıyan son iki romanında ise iyiler ile kötülerin ezeli çatışması içinde, sınırsız güç ve ölümsüzlük peşinde koşan gözü dönmüş iktidar tutkunlarının ve aç gözlü insanların acıklı sonlarını işlemektedir.Anar’ın tüm romanlarına egemen olan ana düşünce şudur: Üzerinde yaşadığımız bu dünya, ölümsüzlük peşinde koşmak yerine sevgi ve hoşgörü ile daha anlamlı kılınabilir.
YAYIN TARİHİ:
2012-07-24
DOSYA BOYUTU:
10,54
ISBN:
9756355985
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Osman Gündüz
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İhsan Oktay Anar'ın Kurgu DünyasıAnar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti PDF

İhsan Oktay Anar'ın Kurgu DünyasıAnar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Osman Gündüz. Okuyabilirsin İhsan Oktay Anar'ın Kurgu DünyasıAnar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...esinde. Anar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti ... İhsan Oktay Anar'ın Kurgu Dünyası - Anar'ın Kurgu Evreninde... ... . Baskı tarihi: Temmuz 2012. Kitabın basım bilgileri. Adı: İhsan Oktay Anar'ın Kurgu Dünyası. Yazar: Osman Gündüz. 1 kitap için 7.50 tl iki kitap ve üstü sayı gözetmeksizin 8.50 tl'dir. - Yurt dışına yapılan gönderimlerde ücretsiz kargo GEÇERSİZDİR. (Free shipping DOES NOT APPLY in shipments abroad.) 239 Yusuf AYDOĞDU, Postmodern Bir Roman Çözümlemesi: Ġhsan Oktay Anar‟ın Suskunlar‟ı …..………. Ürün adı: Ihsan oktay anar'ın kurgu d ... İhsan Oktay Anar'ın Kurgu Dünyası & Anar'ın Kurgu Evreninde... ... ..………. Ürün adı: Ihsan oktay anar'ın kurgu dünyası anar'ın kurgu evreninde postmodern bir gezinti. Ürün kodu: 9789756355985. Basım yılı: 2012.00000000. Skip to:Bottom. | Content. Log In. | My Account. Araştırma-İnceleme. Personal Subject: Anar, İhsan Oktay, 1960 Start by marking "İhsan Oktay Anar'ın Kurgu Dünyası: Anar'ın Kurgu Evreninde Postmodern Bir Gezinti" as Want to Read Paulo Freire Diyaloğun Pedagojisine Giden Yol Edebiyat » İnceleme » İhsan Oktay Anar'ın Kurgu Sıfır İroni Söyleşiler Küllük cep boy Edebiyat » İnceleme » İhsan Oktay Anar'ın Kurgu Dünyası... İhsan Oktay Anar'ın kurgu dünyası : Anar'ın kurgu evreninde postmodern bir...