acem2019delhi.com

Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi

Responsive image
Asrının şahidi bir âlim olan Şeyhülislâm Mustafa Sabri Efendi, Kemalist diktanın halka zorla dayattığı, uğruna bir çok kişiyi idam sehpalarında sallandırdığı şapka devrimi hakkında çok az kişinin konuştuğu bir dönemde konuşanlar arasındaydı ve Batılılara benzeme maskaralığının en yobazca uygulaması olan "şapka devrimi"nin içyüzünü deşifre etmişti.Yaptığı muhalefetten ötürü Kemalistler tarafından idam edilecek 150'likler listesine alınan Mustafa Sabri Efendi, öz vatanından uzakta muhalefetini tavizsiz bir şekilde devam ettirdi.Bu kısa risalede Merhum müellif, şapka takmanın İslâmî açıdan hükmünü açıkladığı gibi şapka devriminin arkasında yatan asıl sebepleri irdeliyor.
YAYIN TARİHİ:
2018-10-01
DOSYA BOYUTU:
12,6
ISBN:
6056785474
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi PDF

Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi. Okuyabilirsin Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...liyor. Bu kısa risalede Merhum müellif, şapka takmanın Islami açıdan hükmünü açıkladığı gibi şapka devriminin arkasında yatan asıl sebepleri irdeliyor ... Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi, Mustafa Sabri... - Sonteklif.com ... . Alış-Veriş Listeme Ekle. Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi. ve Batılılara benzeme maskaralığının en yobazca uygulaması olan "şapka devrimi"nin içyüzünü deşifre etmişti. Ürün Bilgisi. Türk'ün başına gelen şapka meselesi. ve Batılılara benzeme maskaralığının en yobazca uygulaması olan "şapka devrimi"nin içyüzünü deşifre etmişti. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. ... Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi - Mustafa Sabri Efendi ... . ve Batılılara benzeme maskaralığının en yobazca uygulaması olan "şapka devrimi"nin içyüzünü deşifre etmişti. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi. Yazar. Şeyhülislam Mustafa Sabri Efendi. 8.80 TL. Türkün Başına Gelen Şapka Meselesi, Mustafa Sabri Efendi 8,80 TL. 12.10 TL. Bu kısa risalede Merhum müellif, şapka takmanın İslâmî açıdan hükmünü açıkladığı gibi şapka devriminin arkasında yatan asıl sebepleri irdeliyor. Mustafa Sabri Efendi Öz Vatanından Uzakta Muhalefetini Tavizsiz Bir Şekilde Devam Ettirdibu Kısa Risalede Merhum Müellif Şapka Takmanın İslâmî Açıdan Hükmünü Açıkladığı Gibi Şapka Devriminin......